fbpx
Wiktor Długosz na testach w Warcie Poznań

Wiktor Długosz na testach w Warcie Poznań

Pomocnik Korony Kielce Wiktor Długosz rozpoczął testy w Warcie Poznań. 19-latek to tegoroczny mistrz Polski juniorów starszych.

W maju tego roku Korona Kielce w imponującym stylu wygrała rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów. Na koniec sezonu miała aż 16 punktów więcej od wicemistrza, ekipy Śląska Wrocław. Wiktor Długosz był najlepszym strzelcem kieleckiej drużyny i z 15 trafieniami zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzelców CLJ. A to zawodnik, który nie jest napastnikiem, a ofensywnym, środkowym pomocnikiem, który może również występować na obu skrzydłach. A właśnie na prawej stronie pomocy Warta Poznań chce w tym sezonie wystawiać młodzieżowca, którego obecność w składzie jest obowiązkiem w meczach ligowych.

Młody gracz od półtora roku był w szerokiej kadrze Korony Kielce. Tej i poprzedniej był z pierwszą drużyną na zagranicznym zgrupowaniu. W maju 2018 roku zagrał 25 minut przeciwko Zagłębiu Lubin i był to jedyny jak na razie występ nastolatka w ekstraklasie.

Wiktor Długosz ma 182 cm wzrostu, waży 65 kg. We wtorek wziął udział w obu treningach Warty Poznań. Pozostanie w ekipie “Zielonych” do końca tygodnia i w sobotę zagra w sparingu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.