fbpx
Dariusz Dudka na stażu trenerskim w Warcie Poznań

Dariusz Dudka na stażu w Warcie Poznań

Były piłkarz reprezentacji Polski, Dariusz Dudka jest na stażu trenerskim w Warcie Poznań. W sobotę będzie w Grodzisku Wlkp. na ligowym meczu “Zielonych” z GKS Bełchatów.

Niespełna 36-letni Dariusz Dudka właśnie zakończył swoją ponad dwudziestoletnią karierę piłkarską. W jej trakcie zdobył mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków i dwukrotnie Superpuchar Polski – z Amicą Wronki i Lechem Poznań. Grał we Francji, Hiszpanii i Anglii. W reprezentacji Polski rozegrał 65 spotkań w latach 2004-12, był na mistrzostwach świata w 2006 roku oraz na Euro 2008 i 2012.

Dariusz Dudka na stażu trenerskim w Warcie Poznań

Teraz Darek jest na kursie wyrównawczym UEFA A+B w szkole trenerów w Białej Podlaskiej. Zwrócił się do mnie z prośbą o wzięcie udziału w stażu. A ja jestem otwarty na takie inicjatywy, tym bardziej, że Darek czynnie pomaga nam w zajęciach – mówi trener Warty Poznań Piotr Tworek. – Cieszę się, że dzięki temu jest z nami więcej ludzi do pracy. I to takich ludzi z piłki, co jest z korzyścią dla młodych chłopców w naszym zespole.

Jeżeli chce iść tą drogą, to życzę mu wszystkiego najlepszego. Będzie większa konkurencja w zawodzie, ale co tam – dodaje z uśmiechem trener “Zielonych”.

Po tygodniowym cyklu treningowym, na zakończenie stażu Dariusz Dudka obejrzy na żywo mecz Warty Poznań z GKS Bełchatów – w sobotę o godz. 17 na stadionie w Grodzisku Wlkp.