fbpx
Stal Mielec - Warta Poznań. Robert Janicki

Warta Poznań podejmuje beniaminka z Bełchatowa

Musimy być bardzo cierpliwi i zachować koncentrację przez 90 minut – mówi Piotr Tworek, trener Warty Poznań przed spotkaniem z GKS Bełchatów w drugiej kolejce sezonu Fortuna 1. Ligi.

Beniaminek Fortuna 1. Ligi w efektowny sposób przywitał się z rozgrywkami i w pierwszym meczu sezonu pokonał aż 3:0 ekipę Stomilu Olsztyn. Na dzień dobry został wiceliderem tabeli. Mimo to, bukmacherzy widzą faworyta sobotniego pojedynku w Warcie Poznań.

Kurs na wygraną „Zielonych” na efortuna.pl wynosi 2.45.

Nie będziemy podchodzili do tego meczu jak faworyt, ale jako zespół, który ma swój cel i chce go zrealizować – zapowiada trener Piotr Tworek. – Czynników wpływających na to, kto jest uważany za faworyta, jest wiele. Potencjalnie to gospodarzowi przyznaje się większe szanse na wygraną. Byłem kilka dni temu na ogólnopolskiej konferencji dla trenerów i jeden z uczestników przygotował fajną analizę, z której wynika, że zespół, który pierwszy zdobywa bramkę, w 80 procent przypadków wygrywa mecz. Wiemy jedno: musimy być bardzo cierpliwi i zachować koncentrację przez 90 minut. GKS odda nam pole do grania, ale nasze akcje muszą być przemyślane u przygotowane. Cały tydzień poświęciliśmy na odpowiednie przygotowanie się do tego pojedynku.

Warta Poznań

Trener Warty Poznań oglądał mecz GKS ze Stomilem i tylko potwierdził swoją opinię na temat stylu gry bełchatowskiego zespołu. – Już w II lidze ta drużyna grała cofnięta na własną połowę. Bardzo mocną stroną GKS są kontrataki i na tę broń oraz strzały z dystansu będziemy musieli szczególnie uważać. Spodziewamy się tego, że rywale pozwolą nam na grę atakiem pozycyjnym, a my będziemy musieli uważać na to, żeby po ewentualnej stracie piłki nie pozwolić się skontrować – analizuje Piotr Tworek.

Trener Warty Poznań Piotr Tworek i asystent Adam Szała

Za punkt odniesienia gry Warty Poznań trener „Zielonych” uważa drugą połowę spotkania ze Stalą Mielec. – Wiemy doskonale, że zagraliśmy tam słaby mecz, szczególnie pierwszą połowę. Nie będziemy się wybielać, usprawiedliwiać i zrzucać winy na jakieś rzeczy poboczne: czy to był dobry przeciwnik, czy kandydat do awansu. Wiemy, gdzie popełniliśmy błędy i pracowaliśmy nad tym w tygodniu. Na pewno były to błędy w ustawieniu w obronie, bo zbyt łatwo pozwalaliśmy na sytuacje strzeleckie zawodnikom Stali, zbyt łatwo przegrywaliśmy pojedynki i zbyt krótko utrzymywaliśmy się przy piłce. Nad tymi trzema rzeczami pracowaliśmy przez ostatnie dni – opowiada trener Tworek. – W drugiej części pokazaliśmy wolę walki, zdecydowane podejście do rywala. Robiliśmy wszystko, by odmienić oblicze gry. Niech ta druga połowa będzie przesłaniem. Tak właśnie chcemy grać.

Trening Warty Poznań. Gracjan Jaroch

Zdaniem trenera „Zielonych” gra w roli gospodarza na stadionie w Grodzisku Wlkp. nie powinna być i nie będzie wymówką dla zespołu: – Znamy dobrze ten obiekt, graliśmy tam sparingi. Płyta jest bardzo dobrze przygotowana i nikomu nie będzie utrudniała gry. Przyjęliśmy już do wiadomości, że to w Grodzisku będziemy grali najbliższe mecze ligowe i nie będziemy rozpamiętywali tego, że nie możemy grać w “Ogródku”.

Sędzią sobotniego pojedynku będzie Artur Aluszyk, 40-letni arbiter ze Szczecina.

Mecz Warta Poznań – GKS Bełchatów rozpocznie się w sobotę o godz. 17 na stadionie przy ul. Powstańców Chocieszyńskich 52. Bilety można kupować w Internecie na bilety.klubwarta.pl oraz w kasach stadionu w dniu meczu, od godz. 15.

Obejrzyj zdjęcia z piątkowego treningu “Zielonych”


Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.