fbpx

Druga wygrana z rzędu! Tym razem pokonujemy Wigry Suwałki!

Przez niemal 87 minut “Zieloni” spisywali się bez zarzutu i nie pozwalali rywalowi praktycznie na nic, samemu często mu zagrażając. Wysoki pressing od pierwszych chwil rywalizacji przyniósł dość szybko pierwszego gola. Zdobył go Wiktor Długosz, ale dużą zasługę mają też centrujący w pole karne Jakub Kiełb i zgrywający piłkę Tomasz Boczek. Finalizacja była dla zawodnika wypożyczonego z Korony Kielce formalnością, bo uderzał z najbliższej odległości.

Warta grała pewnie, nie zadowalała się skromnym prowadzeniem i mogła mieć większą zaliczkę. Jeszcze przed otwarciem wyniku w poprzeczkę trafił Robert Janicki, a chwilę później minimalnie niecelnie strzelił sprzed pola karnego przymierzył Jakub Kuzdra.

Wigry zagrażały naszemu zespołowi tylko po stałych fragmentach, ale były w tym mało konkretne. Konkretów nie zabrakło za to “Zielonym” i w 48. minucie prowadziliśmy już 2:0. Znów opłacił się wysoki pressing, bo gospodarze pogubili się przed własną bramką i po dograniu Michała Jakóbowskiego, sytuację sam na sam z Dominikiem Kąkolewskim wykorzystał Gracjan Jaroch.

Później mieliśmy kilka szans, by definitywnie pogrzebać marzenia suwalczan o choćby remisie. W tej najklarowniejszej w słupek trafił Jaroch, w innej zaś Kąkolewski obronił zbyt lekki strzał Roberta Janickiego.

Końcówka przyniosła niestety niepotrzebne nerwy. W ekipie gospodarzy na boisko wszedł Michał Żebrakowski (w ubiegłym sezonie związany z Wartą) i to on po dośrodkowaniu z prawej strony boiska zdobył kontaktową bramkę. Nic więcej jednak miejscowi nie wskórali i Warta całkowicie zasłużenie triumfowała 2:1. To dla nas druga wygrana z rzędu, a po trzech kolejkach Fortuna I ligi mamy sześć punktów!

Wigry Suwałki – Warta Poznań 1:2 (0:1)
Bramki: 87. Żebrakowski – 19. Długosz, 48. Jaroch
Wigry: Kąkolewski – Aftyka, Najemski, Sołdecki, Piekarski Ż, Karankiewicz – Sauczek Ż, Sosnowski Ż (56. Żebrakowski), Huertas, Bartczak (56. Sabiłło) – Łapiński (68. Gierach)
Warta: Lis – Kuzdra Ż, Kieliba Ż, Boczek, Kiełb – Długosz Ż (58. Gardzielewicz Ż), Kupczak, Grobelny (81. Cierpka), Janicki, Jakóbowski (82. Rybicki) – Jaroch.
Sędziował: Konrad Kiełczewski z Białegostoku