fbpx

Warta Poznań gra z Radomiakiem Radom

O drugie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu powalczy dzisiaj Warta Poznań. “Zieloni” w Radomiu zmierzą się z tamtejszym Radomiakiem, który przed 4. kolejki Fortuna 1 Ligi plasuje się tuż za “Dumą Wildy”.

Beniaminek zaplecza Ekstraklasy całkiem udanie rozpoczął nowe rozgrywki. Po dwóch wygranych po 2:1 z ogranymi I-ligowcami – GKS-em Tychy oraz Stomilem Olsztyn w ostatniej kolejce przyszedł jednak czas na zimny prysznic. Inna z nowych ekip w lidze, GKS Bełchatów nie dał radomianom żadnych szans i pokonał podopiecznych trenera Dariusza Banasika 3:0.

Kurs na to, że „Zieloni” pokonają Radomiaka – na efortuna.pl wynosi 3.65.

– Radomiak to jest zespół swojego boiska. Kilka doświadczonych zawodników taki jak ograny na poziomie Ekstraklasy Maciej Górski, będący tam chyba od zawsze i dysponujący fajną lewą nogą Leândro, do tego Dawid Abramowicz do niedawna występujący w ekipie z Tychów. Do tego pozostała grupa piłkarzy, która wywalczyła ten awans oraz kibice, którzy energicznie dopingują ten zespół. Z pewnością będzie to dla nas ciężkie spotkanie, ale zdajemy sobie sprawę, że w I lidze tak naprawdę każde takie właśnie jest – mówi trener Warty Piotr Tworek.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie uprawiający sporty, trawa, na zewnątrz i przyroda

– Nikt się przed nami nie położy. Nastawiamy się na ciężką walkę, ale także na dobrą grę. Symptomy takowej mogłem dostrzec podczas treningów poprzedzających spotkanie z Radomiakiem. Szczególnie jeszcze w piątek przed wyjazdem na rozruchu wyglądało to naprawdę dobrze. Do Radomia jedziemy więc z optymizmem i jednym celem.

Warta do spotkania z Radomiakiem przystąpi po dwóch ligowych zwycięstwach z rzędu. Szkoleniowiec “Dumy Wildy” zaznacza jednak, że jego piłkarze zdają sobie sprawę z tego, co muszą robić, by przyszły po nich kolejne wygrane.

– Zawsze powtarzamy sobie w szatni po każdym meczu dwa słowa: pokora i praca. Mamy nowy zespół, mamy wielu nowych zawodników, ta kadra powoli zaczyna wyglądać naprawdę ciekawie. Teraz potrzebna nam jest tylko i wyłącznie spokojna praca. 

Obraz może zawierać: 1 osoba, uprawia sport i na zewnątrz

– Chłopcy usłyszeli ode mnie, że w sobotę czeka nas jeden z najtrudniejszych naszych meczów. Jesteśmy po dwóch wygranych i teraz przed nami ogromna szansa, by złapać taką naprawdę dobrą serię. O to nigdy nie jest prosto.

W razie wygranej w Radomiu Warta Poznań zachowa swoje miejsce w ligowej czołówce w okolicach pozycji gwarantującej udział w barażach o awans do Ekstraklasy.

Początek spotkania, które sędziować będzie Kornel Paszkiewicz z Kątów Wrocławskich, o godzinie 18.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.