fbpx
Radomiak Radom - Warta Poznań 0:2

Dwóch debiutantów w Warcie Poznań

Dwaj zawodnicy – Łukasz Trałka i Krzysztof Kiklaisz – zagrali w sobotę po raz pierwszy w oficjalnym meczu Warty Poznań, wygranym 2:0 pojedynku z Radomiakiem Radom w 4. Kolejce Fortuna 1. Ligi.

W obecnym oknie transferowym do zespołu „Zielonych” dołączyło 12 piłkarzy. Jako ostatni na razie kontrakty podpisali Łukasz Trałka i Krzysztof Kiklaisz. Ten drugi został wypożyczony z Górnika Zabrze. Obaj gracze wybiegli w sobotę na boisko w Radomiu.

Radomiak Radom - Warta Poznań 0:2. Łukasz Trałka

Łukasz Trałka rozegrał całą drugą połowę i trudno oprzeć się wrażeniu, że jego wejście na murawę pomogło drużynie Warty Poznań, która właśnie w tej części gry zdobyła obie bramki. – Łukasz Trałka na pewno uspokoił nam grę w środku. Popisał się kilkoma interwencjami, a jego podania otwierały nam różne możliwości ataku. Chcę jednak podkreślić, że na zwycięstwo zapracował każdy zawodnik. Nawet ci, którzy ciężko trenują, a dziś nie dostali szansy gry – mówił po meczu trener Piotr Tworek.

Dla doświadczonego pomocnika, który ma na koncie 371 meczów w ekstraklasie, był to 15. występ na poziomie I ligi, a zarazem pierwszy od… ponad 11 lat. W maju 2008 roku Łukasz Trałka zagrał dla Lechii Gdańsk w spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola. Gdańszczanie wygrali 2:0 i przypieczętowali swój awans do ekstraklasy. Obecny gracz „Zielonych” strzelił wówczas drugiego gola i jest to póki co jego jedyne trafienie na tzw. drugim froncie.

Radomiak Radom - Warta Poznań 0:2. Krzysztof Kiklaisz

Debiut nie tylko w Warcie Poznań, ale i w Fortuna 1. Lidze, ma już za sobą Krzysztof Kiklaisz. Przeciwko Radomiakowi zagrał od 87. minuty, gdy zastąpił Roberta Janickiego. Wcześniej 21-letni napastnik zaliczył 3 występy w ekstraklasie oraz 50 spotkań w III lidze.

Na oficjalny występ w pierwszym zespole „Zielonych” wciąż czekają jeszcze Aleks Ławniczak i Sebastian Olszewski.