fbpx
Radomiak Radom - Warta Poznań 0:2. Trener Piotr Tworek

Piotr Tworek: Potraktujemy Puchar Polski prestiżowo

Chcemy zaistnieć w Pucharze Polski – mówi trener Warty Poznań Piotr Tworek po losowaniu 1/32 finału tych rozgrywek. Los przydzielił “Zielonym” spadkowicza z I ligi, drużynę GKS Katowice.

Mecz zostanie rozegrany w ostatnim tygodniu września na stadionie w Katowicach. – GKS to bardzo ciekawy rywal. Jest to zespół budowany z myślą o awansie do I ligi. Gospodarze mają żywiołowych kibiców, którzy u siebie bardzo mocno dopingują zespół. W Katowicach zawsze fajnie się grało – uważa trener poznańskiej drużyny. – Nie ukrywam, że przed losowaniem bardziej życzylibyśmy sobie ekstraklasowicza. To byłoby bardzo fajne wyzwanie dla zawodników i dla kibiców. Zdaję sobie sprawę z tego, że GKS to będzie bardzo trudny przeciwnik, który będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony na tle pierwszoligowego przeciwnika, czyli nas. To wszystko jednak dopiero przed nami, na razie skupiamy się na meczach ligowych i środowym spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

W ostatnich latach Warta Poznań bardzo szybko kończyła swój udział w rywalizacji o Puchar Polski. Jak trener Piotr Tworek potraktuje bieżącą edycję? – Rozgrywki o Puchar Polski trzymają dobry poziom, bardzo fajnie pokazuje je telewizja. Każdy zespół traktuje te spotkania prestiżowo i my również tak będziemy do tego podchodzić. Mamy szeroką kadrę i to będzie też dodatkowa możliwość rozegrania meczu o stawkę dla zawodników, którzy grają mniej minut w rozgrywkach ligowych. Na pewno podejdziemy do tego bardzo poważnie, bo chcemy również zaistnieć w Pucharze Polski – zapowiada szkoleniowiec.