fbpx
Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1

Warta Poznań gra z GKS 1962 Jastrzębie i broni pozycji lidera Fortuna 1. Ligi

Wiemy, że mamy trochę szczęścia, bardzo pomaga nam w bramce Adrian Lis, ale też nie możemy być zbyt skromni. Zdajemy sobie sprawę z mocy, jaką ma nasz zespół – mówi trener Warty Poznań Piotr Tworek. W niedzielę o godz. 16 jego zawodnicy będą bronili pierwszego miejsca w tabeli.

„Zieloni” wygrali cztery kolejne mecze ligowe i wskoczyli w środę na fotel lidera Fortuna 1. Ligi. – Nie chcę mówić o tym, czy wierzyłem w taki początek sezonu. Tak, jak każdy w tej lidze, chcieliśmy dobrze wystartować i punktować. Szczególnie teraz, gdy w pierwszej rundzie są lepsze boiska i można pokazać więcej walorów piłkarskich. Doskonale wiemy o tym, że runda wiosenna będzie zdecydowanie trudniejsza – mówi trener Piotr Tworek. – Jesteśmy dopiero na początku. Za nami dopiero 5 spotkań, a przed nami długa droga i wiele ciężkich spotkań do rozegrania. Dlatego podchodzimy do tej sytuacji na chłodno, nie spekulujemy. Mogę obiecać, że nie zmienimy naszego nastawienia i do każdego spotkania będziemy podchodzili, jakby to był nasz ostatni mecz. W każdym będziemy walczyli o 3 pkt.

Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1

Trener Warty Poznań znów zwraca uwagę na fakt, że dorobek jego zespołu jest imponujący, ale do gry wciąż można mieć wiele zastrzeżeń: – Punktujemy, mamy bardzo dobre wyniki, jednak wciąż są niedociągnięcia w naszej grze. Patrzymy więc realnie na to, co się dzieje. Nie możemy się zachłysnąć tym, co mamy, bo bardzo szybko zostaniemy sprowadzeni na ziemię. Pamiętamy o sentencji: „Pycha kroczy przed upadkiem”.

To, co na pewno może cieszyć, to fakt, że punktujemy, że w meczach, które są na styku. Potrafimy wówczas przechylić szalę na swoją korzyść. Wiemy też, że mamy trochę szczęścia, bardzo pomaga nam w bramce Adrian Lis, ale też nie możemy być zbyt skromni. Zdajemy sobie sprawę z mocy, jaką ma nasz zespół – uważa Piotr Tworek. Pytany o to, gdzie widzi niedociągnięcia w grze „Zielonych”, odpowiada: – Dobrze zabezpieczamy naszą bramkę po stracie piłki, ale brakuje nam jeszcze takiego naszego charakteru, gdy jesteśmy przy piłce. Trudno nas na razie scharakteryzować, że gramy w taki i taki sposób. Musimy pracować nad tym, żeby nie pozbywać się piłki z byt szybko, bo to nas potem kosztuje zbyt wiele sił.

Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1. Trener Piotr Tworek

Trener Piotr Tworek zauważa, że dobry początek rozgrywek jest mniejszym zaskoczeniem, jeśli spojrzy się na zawodników, którzy tworzą dziś Wartę Poznań. – Losy naszych piłkarzy są złożone. Jest kilku graczy, którzy przeżywali spadek, jest kilku niechcianych w innych klubach, są tacy, którzy ewidentnie przyczynili się do utrzymania Warty w poprzednim sezonie. Mamy też takich, którzy są już u schyłku swoich karier – wymienia szkoleniowiec. – Każdy ma więc swoje historie i doświadczenia, ale wspólnie tworzą oni grupę ludzi głodnych sukcesów, którzy chcą pokazać, że potrafią. Nie trzeba ich tonować, jestem przekonany o tym, że będą walczyli o swoje.

Zdaniem bukmacherów, Warta Poznań jest faworytem najbliższego meczu. Kurs na wygraną gospodarzy na efortuna.pl wynosi 2.4.

Niedzielny rywal poznaniaków, GKS 1962 Jastrzębie, zdobył dotychczas 6 pkt – po jednym meczu wygrał (2:1 z GKS Tychy u siebie) i przegrał (1:2 ze Stomilem w Olsztynie), a trzy pojedynki zremisował (0:0 w Niepołomicach z Puszczą w pierwszej kolejce oraz dwa ostatnie: 1:1 z GKS Bełchatów i 2:2 w Radomiu z Radomiakiem).

Warta Poznań - GKS Jastrzębie

W ubiegłym sezonie oba mecze Warty Poznań z ekipą z Jastrzębia Zdroju zakończyły się bezbramkowo, a rywale zakończyli sezon na 5. miejscu. – GKS pewnie nie ustawi się na swojej połowie i nie będzie czekał na to, co zrobimy – uważa trener „Zielonych”. – Na pewno rywale będą chcieli pograć w ataku, bo to drużyna, który umie się zachować, gdy jest przy piłce. To taki śląski, trudny zespół. My będziemy musieli uważać na straty, bo GKS jest groźny w kontrataku. Chcemy wygrać i iść drogą zwycięstw. Tak będę nastawiał zespół.

Początek meczu Warty Poznań z GKS 1962 Jastrzębie w niedzielę o o godz. 16 w Grodzisku Wlkp. Sędzią będzie Tomasz Marciniak, 35-letni arbiter z Płocka.

Dowiedz się, jak kupić bilet na mecz i jak dotrzeć na stadion


Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.