fbpx
Warta Poznań - GKS Jastrzębie 1:1. Robert Janicki

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 6. kolejce Fortuna 1. Ligi

Robert Janicki cieszył się w niedzielę ze swojej drugiej bramki w sezonie. Pierwszego gola w rozgrywkach wypracował Gracjan Jaroch, który znów jest samotnym liderem punktacji kanadyjskiej w Warcie Poznań. Zobacz, jak wyglądają klasyfikacje najskuteczniejszych zawodników „Zielonych” po meczu z GKS Jastrzębie (1:1).

Po czterech wygranych z rzędu tym razem Warta Poznań zremisowała mecz w Fortuna 1. Lidze. Warto podkreślić, że w każdym z sześciu spotkań tego sezonu zespół trenera Piotra Tworka strzela co najmniej jednego gola.

W drugim kolejnym spotkaniu „Zieloni” zdobywają bramki po uderzeniach z rzutu karnego. Gdy sędzia Tomasz Marciniak podyktował „jedenastkę” dla poznaniaków, na boisku nie było już Mateusza Kupczaka, który cztery dni wcześniej skutecznie wykonał oba rzuty karne w starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Piłkę wziął więc Robert Janicki i pewnym strzałem pokonał Grzegorza Drazika.

Warta Poznań - GKS Jastrzębie 1:1. Faul na Gracjanie Jarochu

Bramkarz GKS Jastrzębie kilka chwil wcześniej spowodował rzut karny. Wspólnie ze swoim kolegą z drużyny powalił w polu 16 metrów Gracjana Jarocha. Napastnik Warty Poznań zgarnął więc pierwszą asystę w sezonie i ma już 4 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej, uwzględniającej zdobyte bramki i asysty.

BRAMKI:
3 – Gracjan Jaroch

2 – Mateusz Kupczak, Robert Janicki (+1)
1 – Tomasz Boczek, Wiktor Długosz

ASYSTY:
3 – Michał Jakóbowski

2 – Jakub Kuzdra
1 – Robert Janicki, Jakub Kiełb, Tomasz Boczek, Gracjan Jaroch (+1)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
4 – Gracjan Jaroch

3 – Michał Jakóbowski, Robert Janicki
2 – Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra, Mateusz Kupczak
1 – Jakub Kiełb, Wiktor Długosz