fbpx
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań. Mateusz Kupczak

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 9. kolejce Fortuna 1 Ligi

Mateusz Kupczak zdobył swoją trzecią bramkę w tym sezonie i zrównał się z Gracjanem Jarochem oraz Robertem Janickim w klasyfikacji najlepszych strzelców Warty Poznań.

Piłkarze Warty Poznań oddali w sobotę aż 20 strzałów na bramkę Bruk-Bet Termaliki Nieciecza (gospodarze uderzali tylko 4 razy), ale piłka znalazła drogę do siatki tylko raz. W 87. minucie Mateusz Kupczak skutecznie wykonał rzut karny i ustalił wynik meczu na 1:1. Dla pomocnika „Zielonych” to już trzecie w tym sezonie trafienie z 11 metrów. Wcześniej dwa razy pokonał bramkarza Podbeskidzia Bielsko-Biała. Co ciekawe, Termalica i Podbeskidzie to drużyny, w których wcześniej występował Mateusz Kupczak.

Rzut karny w Niecieczy został podyktowany za zagranie piłki ręką przez zawodnika gospodarzy, więc tym razem żaden z graczy Warty Poznań nie dopisuje sobie punktu za asystę. Tu samotnym liderem pozostaje Michał Jakóbowski. W klasyfikacji kanadyjskiej, w której liczą się gole i asysty, Mateusz Kupczak dołączył do Gracjana Jarocha, Roberta Janickiego i właśnie Michała Jakóbowskiego.

Po sobotniej porażce 0:1 Stali Mielec ze Stomilem Olsztyn w Fortuna 1 Lidze są już tylko dwie ekipy, które w każdym występie strzelają co najmniej jednego gola. To Warta Poznań i Wigry Suwałki. Z tym, że drużyna z Suwałk rozegrała już dziewięć takich spotkań. Poznaniacy swój dziewiąty mecz w sezonie rozegrają w środę, gdy o godz. 20 podejmą Odrę Opole w zaległym pojedynku ósmej kolejki.

BRAMKI:
3 – Gracjan Jaroch, Robert Janicki, Mateusz Kupczak (+1)

1 – Tomasz Boczek, Wiktor Długosz

ASYSTY:
4 – Michał Jakóbowski

2 – Jakub Kuzdra
1 – Robert Janicki, Jakub Kiełb, Tomasz Boczek, Gracjan Jaroch

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
4 – Gracjan Jaroch, Michał Jakóbowski, Robert Janicki, Mateusz Kupczak

2 – Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra,
1 – Jakub Kiełb, Wiktor Długosz