fbpx
Warta Poznań - Miedź Legnica 2:1. Adrian Laskowski i Robert Janicki

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 11. kolejce Fortuna 1 Ligi

Już dziewięciu zawodników jest na liście strzelców Warty Poznań w tym sezonie. Czwartą asystę w rozgrywkach zanotował Robert Janicki i zrównał się z Michałem Jakóbowskim w zestawieniu zawodników, którzy wypracowują najwięcej goli dla „Zielonych”.

Łukasz Trałka i Adrian Laskowski zdobyli swoje pierwsze bramki w sezonie Fortuna 1 Ligi. Dla pierwszego z nich było to zarazem debiutanckie trafienie w barwach Warty Poznań i pierwszy gol na zapleczu ekstraklasy od… ponad 11 lat i bramki dla Lechii Gdańsk w meczu ze Stalą Stalowa Wola w maju 2008 roku.

Z kolei Adrian Laskowski wpisał się na listę strzelców pierwszy raz po wyleczeniu kontuzji ścięgien Achillesa. Stracił przez nie blisko dwa lata. Ostatni raz cieszył się z gola 22 września 2017 roku w wygranym 3:0 wyjazdowym meczu Warty Poznań ze Zniczem Pruszków. Co ciekawe, dla 27-letniego pomocnika bramka z niedzielnego meczu z Miedzią Legnica jest pierwszą na tym poziomie rozgrywek.

Warta Poznań - Miedź Legnica 2:1.

Autorem decydującego podania przy golu Łukasza Trałki był Mateusz Kupczak – to jego pierwsza asysta w sezonie. Natomiast błyskotliwym zagraniem piętą przed trafieniem Adriana Laskowskiego popisał się Robert Janicki i jest to jego asysta nr 4 w rozgrywkach. Dodajmy tylko, że liderowi klasyfikacji kanadyjskiej brakuje jeszcze tylko jednego punktu (gola lub asysty), by wyrównać swój wynik z poprzedniego sezonu. Wówczas Robert Janicki zdobył 5 bramek i zgromadził 5 asyst.

Warta Poznań jest jedynym zespołem w całej Fortuna 1 Lidze, który w każdej kolejce zdobywa co najmniej jedną bramkę. Na dorobek 18 goli składają się trafienia 9 zawodników.

BRAMKI:
5 – Robert Janicki

4 – Gracjan Jaroch
3 – Mateusz Kupczak
1 – Tomasz Boczek, Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Jakub Kiełb, Łukasz Trałka (+1), Adrian Laskowski (+1)

ASYSTY:
4 – Michał Jakóbowski, Robert Janicki (+1)

2 – Jakub Kuzdra, Gracjan Jaroch, Mariusz Rybicki
1 – Jakub Kiełb, Tomasz Boczek, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak (+1)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
9 – Robert Janicki

6 – Gracjan Jaroch
4 – Michał Jakóbowski, Mateusz Kupczak
2 – Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra, Jakub Kiełb, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski
1 – Wiktor Długosz, Łukasz Trałka


Zobacz galerię zdjęć z meczu