fbpx
Nikodem Fiedosewicz, właściciel Warty Poznań Bartłomiej Farjaszewski, dyrektor sportowy Robert Graf

Nikodem Fiedosewicz z setką ligowych występów w Warcie Poznań

Ponad sto oficjalnych meczów w Warcie Poznań ma już Nikodem Fiedosewicz. Z tej okazji obrońca „Zielonych” otrzymał pamiątkową koszulkę.

Zanim rozpoczął się niedzielny pojedynek Warty Poznań z Miedzią Legnica, mieliśmy okazję wręczyć upominek Nikodemowi Fiedosewiczowi. Właściciel klubu Bartłomiej Farjaszewski i dyrektor sportowy Robert Graf pogratulowali zawodnikowi osiągnięcia liczby stu występów w pierwszym zespole. Młody obrońca dostał na pamiątkę koszulkę ze swoim nazwiskiem i numerem 100 na plecach.

Nikodem Fiedosewicz jest drugim zawodnikiem poznańskiego klubu, który w tym sezonie przekroczył tę symboliczną granicę. Wcześniej jubileusz świętował kapitan drużyny, Bartosz Kieliba.

Warta Poznań - Miedź Legnica 2:1. Nikodem Fiedosewicz

W przypadku Nikodema Fiedosewicza sprawa jest o tyle ciekawa, że ma on tak pokaźną liczbę gier na koncie w wieku zaledwie 21 lat. Jeszcze w poprzednim sezonie występował w lidze jako młodzieżowiec. Urodzony w Grodzisku Wlkp. wychowanek Gromu Wolsztyn trafił na Drogę Dębińską w wieku 13 lat i po krótkim stażu w zespołach juniorskich zadebiutował w pierwszej drużynie jako 16-latek. Było to niemal dokładnie 5 lat temu, 20 września 2014 roku, w spotkaniu III ligi przeciwko Centrze Ostrów Wlkp. (3:0). W swoim drugim sezonie w zespole seniorskim awansował z Wartą Poznań do II ligi, a następnie na zaplecze ekstraklasy w 2018 roku.

W tym sezonie Nikodem Fiedosewicz wskoczył do podstawowego składu przed meczem z Termalicą Nieciecza i pięć kolejnych spotkań rozpoczynał w wyjściowej jedenastce. Po niedzieli ma na koncie 100 meczów ligowych, 3 w barażach oraz 2 w Pucharze Polski.


Zobacz galerię zdjęć z meczu