fbpx
Sto występów Adriana Lisa w Warcie Poznań. Dyrektor sportowy Robert Graf

Sto występów Adriana Lisa w barwach Warty Poznań

Dziewięć lat po debiucie w pierwszym zespole Warty Poznań Adrian Lis rozegrał setny, oficjalny mecz dla “Zielonych”. Z tej okazji, przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec dyrektor sportowy Ronbert Graf wręczył bramkarzowi pamiątkową bluzę.

Adrian Lis jest związany z poznańskim klubem od 2005 roku, gdy jako 13-latek trafił na Drogę Dębińską z Lasu Puszczykowo. Wcześniej przez kilka lat grał w Rakiecie Biedrusko, w której rozpoczynał przygodę z piłką. W Warcie Poznań najpierw występował w zespołach juniorskich, by w październiku 2010 roku zadebiutować w ekipie “Zielonych” w I-ligowym meczu z Bogdanką Łęczna (1:1). Z przerwami na grę w Polonii Warszawa i Polonii Środa Wlkp. (dwukrotnie) Adrian Lis gra w klubie do dzisiaj, a nieprzerwanie – od lata 2017 roku.

Na początku października podstawowy bramkarz Warty Poznań świętował jubileusz. Występ w bezbramkowym meczu z Chrobrym Głogów był meczem numer 100 Adriana Lisa w zielono-białych barwach. Na ten dorobek złożyło się 96 meczów ligowych oraz 4 w Pucharze Polski. Przeciwko Zagłębiu Sosnowiec 27-latek zagrał po raz 101 dla Warty Poznań. Przed pierwszym gwizdkiem otrzymał z rąk dyrektora sportowego Roberta Grafa pamiątkową bluzę bramkarską “Zielonych” ze swoim nazwiskiem i liczbą 100 na plecach.

Gratulujemy i życzymy kolejnych zielonych jubileuszy!

hr
Zobacz galerię zdjęć z meczu