fbpx
Warta Poznań - Zagłębie Sosnowiec 2:3. Mateusz Kupczak

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 14. kolejce Fortuna 1 Ligi

Już dziesięciu zawodników zdobyło w tym sezonie bramki dla Warty Poznań. W meczu z Zagłębiem Sosnowiec swoje pierwsze asysty dla „Zielonych” zanotował Serhij Napołow.

Dwa tygodnie temu piłkarze trenera Piotra Tworka zremisowali bezbramkowo z Chrobrym Głogów, więc klasyfikacja najskuteczniejszych graczy zmieniła się w październiku dopiero teraz, w przegranym 2:3 pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec. Poznaniacy zaczęli trafiać do siatki rywali dopiero przy stanie 0:3.

Najpierw Matko Perdijicia pokonał Michał Jakóbowski. Skrzydłowy Warty Poznań dokonał tego w nietypowy dla siebie sposób, bo po uderzeniu piłki głową. Dla Michała Jakóbowskiego jest to pierwsze trafienie w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Wcześniej uzbierał 4 asysty, więc w klasyfikacji kanadyjskiej Warty Poznań zajmuje wysokie, trzecie miejsce z pięcioma punktami.

Michał Jakóbowski dzieli tę pozycję z Mateuszem Kupczakiem, który także trafił do bramki Zagłębia Sosnowiec po strzale głową. Środkowy pomocnik „Zielonych” dotychczas pokonywał bramkarzy rywali uderzeniami z rzutów karnych, a teraz mógł się cieszyć z pierwszej bramki z gry.

Warta Poznań - Zagłębie Sosnowiec 2:3. Serhij Napołow

Przy obu golach dla Warty Poznań duży udział miał Serhij Napołow. Ukrainiec wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 68. minucie już 10 minut później zagrał idealnie do Michała Jakóbowskiego. Drugą asystę zaliczył 3 minuty przed końcem spotkania po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Dla 23-letniego skrzydłowego, są to pierwsze asysty dla Warty Poznań, której barwy reprezentował w sobotę po raz dziesiąty.

BRAMKI:
5 – Robert Janicki

4 – Gracjan Jaroch, Mateusz Kupczak (+1)
1 – Tomasz Boczek, Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Jakub Kiełb, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Michał Jakóbowski (+1)

ASYSTY:
4 – Michał Jakóbowski, Robert Janicki

2 – Jakub Kuzdra, Gracjan Jaroch, Serhij Napołow (+2)
1 – Jakub Kiełb, Tomasz Boczek, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
9 – Robert Janicki

6 – Gracjan Jaroch
5 – Michał Jakóbowski, Mateusz Kupczak
2 – Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra, Jakub Kiełb, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Serhij Napołow
1 – Wiktor Długosz, Łukasz Trałka