fbpx
Warta Poznań - Chojniczanka Chojnice 2:0. Michał Jakóbowski i Mateusz Kupczak

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po meczu 16. kolejki Fortuna 1 Ligi

Mateusz Kupczak strzelił swojego piątego gola w tym sezonie i zrównał się z Robertem Janickim w klasyfikacji najlepszych strzelców Warty Poznań. Ten drugi, lider klasyfikacji kanadyjskiej “Zielonych”, ma już tyle punktów, ile w całym poprzednim sezonie!

Początkowo Mateusz Kupczak trafiał do siatki rywali tylko po rzutach karnych. Strzelił w ten sposób swoje pierwsze trzy gole dla „Zielonych”. Teraz doświadczony pomocnik zaczął zdobywać bramki po uderzeniach piłki głową. Tak zaskoczył bramkarza Zagłębia Sosnowiec dwa tygodnie temu i w taki sposób również wyprowadził Wartę na prowadzenie w niedzielnym pojedynku z Chojniczanką Chojnice. Strzał był bardzo precyzyjny, bo piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

Asystę przy golu na 1:0 zaliczył Robert Janicki, który dośrodkował piłkę z rzutu rożnego. Dla ofensywnego pomocnika „Zielonych” to już piąte podanie, które zakończyło się golem. Z pięcioma asystami i pięcioma strzelonymi golami Robert Janicki ma 10 pkt w klasyfikacji kanadyjskiej, czyli tyle samo, ile uzbierał przez cały poprzedni sezon Fortuna 1 Ligi! Był to wówczas najlepszy wynik w zespole.

Warta Poznań - Chojniczanka Chojnice 2:0. Michał Jakóbowski i Robert Janicki

Wiceliderem klasyfikacji kanadyjskiej w poznańskim zespole pozostał Michał Jakóbowski, który jest ostatnio w świetnej formie strzeleckiej. Najpierw uzyskał pięć asyst, a w czterech ostatnich meczach aż trzy razy cieszył się ze zdobytej bramki. W przypadku gola na 2:0 nie zapisujemy asysty, mimo że duży udział przy tym trafieniu miał Robert Janicki. Michał Jakóbowski najpierw jednak oddał strzał, który został zablokowany, a skuteczna okazała się dopiero dobitka.

Mecz z Chojniczanką był już 15. występem „Zielonych”, w którym zdobywali oni co najmniej jedną bramkę. Natomiast Adrian Lis po raz szósty w tym sezonie ligowym zachował czyste konto.

BRAMKI:
5 – Robert Janicki, Mateusz Kupczak (+1)

4 – Gracjan Jaroch
3 – Michał Jakóbowski (+1)
2 – Jakub Kiełb
1 – Tomasz Boczek, Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Bartosz Kieliba

ASYSTY:
5 – Michał Jakóbowski, Robert Janicki (+1)

3 – Serhij Napołow, Gracjan Jaroch
2 – Jakub Kuzdra
1 – Jakub Kiełb, Tomasz Boczek, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
10 – Robert Janicki

8 – Michał Jakóbowski
7 – Gracjan Jaroch
6 – Mateusz Kupczak
3 – Jakub Kiełb, Serhij Napołow
2 – Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra, , Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski
1 – Wiktor Długosz, Łukasz Trałka, Bartosz Kieliba


Zobacz galerię zdjęć z meczu