fbpx
Adrian Cierpka (Warta Poznań)

Adrian Cierpka: Miejsce w tabeli nas nie paraliżuje

Znamy swoją wartość. Pierwsze miejsce w tabeli nie kłamie i chcemy je podtrzymać po meczu ze Stomilem – mówi Adrian Cierpka pomocnik Warty Poznań przed sobotnim pojedynkiem w Olsztynie, w 17. kolejce Fortuna 1 Ligi.

„Zieloni” ruszyli na mecz do Olsztyna już w piątkowe popołudnie. Oto, co przed wyjazdem powiedział środkowy pomocnik drużyny trenera Piotra Tworka, Adrian Cierpka:

Do każdego meczu podchodzimy z dużą pokorą. Znamy też jednak swoją wartość. Miejsce w tabeli nie kłamie i chcielibyśmy je utrzymać po meczu ze Stomilem. Do Olsztyna jedziemy pewni siebie i chcemy zdobyć trzy punkty, innej możliwości nie bierzemy pod uwagę. Fakt, że miejsce w tabeli nas nie paraliżuje pokazuje tylko, że jesteśmy silni mentalnie.

Znamy specyfikę tej ligi i wiemy, że z każdym zespołem trzeba się, kolokwialnie mówiąc, naharować i skupić się na swoich zadaniach. Patrząc jednak na naszą formę, zarówno w ostatnich kolejkach, jak i w przekroju całej rundy, jestem przekonany, że będzie dobrze. Nie mieliśmy jeszcze jednak analizy przeciwnika. Myślę jednak, że przede wszystkim powinniśmy skupić się na swoich zadaniach i na tym, jak chcemy grać. Mamy zamiar prowadzić grę – dążymy do tego w każdym meczu. Nie chcemy oddawać pola przeciwnikowi, lecz chcemy być stroną dominującą.

Konkurencja w składzie jest ogromna i sądzę, że to jest bardzo motywujące dla nas i napędza całą drużynę. Myślę, że to też jest jeden z czynników, dzięki któremu możemy iść w górę: jeden naciska na drugiego i nikt nie może się czuć zbyt pewnie. Wszystko to odbywa się na normalnych zasadach i dzięki temu możemy się rozwijać.