fbpx
Jaś Woźniak na treningu Warty Poznań; fot. Agnieszka Małgorzata Torba

“Gramy dla Jasia” – Warta Poznań włączyła się w akcję zbiórki pieniędzy dla Jasia Woźniaka

Zaplanowany na sobotę, 9 listopada piłkarski turniej charytatywny dla 8-latków „Gramy dla Jasia” i towarzyszące mu licytacje to początek akcji Warty Poznań, która włączyła się w akcję niesienia pomocy Jasiowi Woźniakowi. Mały gracz „Zielonych” walczy z guzem pnia mózgu.

Jaś Woźniak ma 6 lat. W ubiegłym sezonie był zawodnikiem w zespole z rocznika 2012 Akademii Warty Poznań. „Jasiek zawsze był okazem zdrowia. Mały sportowiec – trenował piłkę nożną, uwielbiał rower, basen. Nie sądziliśmy, że zostanie śmiertelnie chorym dzieckiem na oddziale onkologii, a my będziemy umierać ze strachu o jego życie…” – piszą rodzice chłopca.

Latem lekarze zdiagnozowali u Jasia guza pnia mózgu – w najgorszej i najbardziej złośliwej odmianie, jaka występuje u dzieci. Guz jest nieoperacyjny. Taka diagnoza jest jak wyrok śmierci. Ale mały Warciarz i jego rodzice nie poddali się. Chłopiec przeszedł radioterapię, po której kilkucentymetrowy wcześniej guz zmniejszył się. Następnym krokiem jest wdrożenie nowych metod leczenia, które w takich przypadkach stosuje się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Zurychu. Ich koszt jest jednak ogromny i przekracza 2 miliony zł! To kwota niewyobrażalna dla rodziny chłopca.

Jaś Woźniak na treningu Warty Poznań; fot. Agnieszka Małgorzata Torba

Kiedy dowiedzieliśmy się o chorobie Jasia, nikt z nas ani przez chwilę nie zastanawiał się, czy mu pomóc. To był naturalny odruch, że trzeba zacząć działać – mówi Wojciech Tomaszewski, dyrektor Akademii Warty Poznań. – Jasiu jest częścią naszej Zielonej Rodziny. Musimy mu pomóc: szybko i skutecznie.

Trener Warty Poznań Piotr Tworek zaprosił Jasia i jego siostrę na trening pierwszej drużyny. Dzieci wzięły udział w zajęciach, zwiedziły klub, szatnię i miały okazję porozmawiać z zawodnikami. Drużyna podarowała gościom koszulkę z autografami. Potem Jasiu uczestniczył w treningu „swojej” drużyny Warty Poznań.

Wojciech Sysiak, trener zespołu, w którym występował Jaś, zaproponował zorganizowanie turnieju dla drużyn do lat 8. Weźmie w nim udział kilkanaście ekip z Poznania i okolic. Impreza odbędzie się w sobotę, 9 listopada w Plek Centrum Sportu przy ul. Margonińskiej w Poznaniu. Rozpocznie się w południe i potrwa do godz. 15.

Jaś Woźniak na treningu Warty Poznań; fot. Agnieszka Małgorzata Torba

Rywalizacji młodych piłkarzy będą towarzyszyły akcje, których celem będzie zbiórka pieniędzy na leczenie Jasia Woźniaka. Odbędzie się m.in. aukcja charytatywna, w której do wylicytowania będzie koszulka meczowa Warty Poznań z autografami zawodników, a także piłka firmy Nike, także z podpisami piłkarzy „Zielonych”. W czasie turnieju będzie prowadzona sprzedaż cegiełek, gadżetów i słodkości . Wpływy zasilą szczytny cel.

Czasu jest mało, a do uzbierania jest kwota blisko 3 milionów zł. Zbiórka potrwa do końca stycznia przyszłego roku. Dłużej czekać nie można, bo chłopiec musi zostać poddany terapii maksymalnie 14 tygodni po radioterapii.

Już po turnieju, Warta Poznań będzie wspierała zbiórkę pieniędzy, przekazując pamiątki piłkarskie na aukcje charytatywne, które będą prowadzone na Allegro. Pieniądze na leczenie chłopca można przekazywać za pośrednictwem fundacji „Kawałek Nieba”, siepomaga.pl oraz w otwartej grupie na Facebooku.

Zachęcamy gorąco do pomocy. Pokażmy, że WARTO POMAGAĆ!