fbpx
Dominik Smykowski na treningu Warty Poznań

Dominik Smykowski na treningu pierwszej drużyny Warty Poznań

18-letni Dominik Smykowski, pomocnik z drużyny juniorów Warty Poznań, wziął udział w czwartkowym treningu pierwszego zespołu „Zielonych”. To kolejny gracz z klubowej Akademii, który tej jesieni został zaproszony na zajęcia drużyny trenera Piotra Tworka.

Piłkarze Warty Poznań przygotowują się do niedzielnego meczu ze Stalą Mielec w pierwszej kolejce rundy rewanżowej Fortuna 1 Ligi. W czwartkowym treningu uczestniczyło 21 zawodników, wśród nich dwóch graczy, którzy na co dzień występują w zespole juniorów starszych. – Na trening po raz kolejny został zaproszony obrońca Filip Małek oraz ofensywny zawodnik, Dominik Smykowski – mówi trener Piotr Tworek. – Od Wojciecha Tomaszewskiego, dyrektora Akademii Warty Poznań, słyszałem wiele pozytywów na temat Dominika. To kolejny młody gracz, któremu dajemy szansę pokazania się sztabowi pierwszej drużyny w treningu pierwszoligowej Warty.

Trener Piotr Tworek dodaje: – Kolejny raz pokazujemy zawodnikom z naszej Akademii, że droga do pierwszej drużyny jest krótka. Przez ciężką pracę i dobrą dyspozycję w swoich zespołach ci chłopcy mogą trafić na trening seniorskiego zespołu Warty Poznań.

Oprócz Domnika Smykowskiego i wspomnianego wcześniej Filipa Małka, z „Zielonymi” trenował też w tej rundzie napastnik z zespołu juniorów, Dawid Forszpaniak.