fbpx
Akademia Warty Poznań

Akademia Warty Poznań ze złotym certyfikatem PZPN

Cieszymy się bardzo z tego wyróżnienia. Traktujemy certyfikat najwyższej kategorii jako dowód na to, że szkolenie dzieci i młodzieży w Warcie Poznań jest na bardzo dobrym poziomie – mówi Wojciech Tomaszewski, Dyrektor Akademii Warty Poznań, która znalazła się w gronie szkółek piłkarskich odznaczonych złotym certyfikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

O przyznanie certyfikatu ubiegało się blisko tysiąc dwieście szkółek, w których szkoli się młodych piłkarzy. Wśród nich było 41 klubów ze szczebla centralnego (13 z Ekstraklasy, 14 z Fortuna 1 Ligi i 14 z II ligi). Odznaki od PZPN dostały w piątek 694 ośrodki i będą mogły posługiwać się tytułem certyfikowanej szkółki piłkarskiej PZPN do czerwca 2021 roku. 117 z wyróżnionych może się poszczycić najwyższą, złotą kategorią. W tym gronie jest Akademia Warty Poznań.

Cieszymy się bardzo z tego wyróżnienia. Traktujemy certyfikat najwyższej kategorii jako dowód na to, że szkolenie dzieci i młodzieży w Warcie Poznań jest na bardzo dobrym poziomie. Jednocześnie jest to dla nas ogromna motywacja do dalszego rozwoju i ciężkiej, codziennej pracy – podkreśla dyrektor akademii “Zielonych”. Wojciech Tomaszewski.

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt, który ma na celu podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek.

W Wielkopolsce wyróżnienia trafiły do 61 szkółek piłki nożnej – aż 41 ma brązowy certyfikat, 4 otrzymały srebrny, a 17 – złoty.