fbpx
Warta Poznań - Chojniczanka Chojnice 2:0. Michał Grobelny

Michał Grobelny: Ta runda mogłaby się dla nas nie kończyć

– Chcemy ten rok zakończyć w dobrym stylu i spędzić zimę na pierwszym miejscu w tabeli – mówi piłkarz Warty Poznań Michał Grobelny przed niedzielnym meczem z Wigrami Suwałki w 20. kolejce Fortuna 1 Liga. Tym pojedynkiem Zieloni zakończą tegoroczne występy. Jeśli wygrają, to bez względu na wyniki innych spotkań tej serii, do końca lutego pozostaną liderem rozgrywek.

Oto, co jeszcze powiedział zawodnik poznańskiego zespołu przed meczem z Wigrami Suwałki (początek spotkania w niedzielę o godz. 13:30 w Grodzisku Wlkp.):

– Wyniki w tej rundzie są dla nas świetne, więc tak naprawdę mogłaby się ona dla nas nie kończyć. Mecz z Wigrami jest dla nas ostatnim w tym roku, więc chcemy się dobrze zaprezentować i wywalczyć trzy punkty. Myślę, że to będzie spotkanie podobne do tego z początku rundy w Suwałkach. Wigry to ciekawy zespół, który dużą część akcji buduje od tyłu, więc na taką grę z ich strony jesteśmy nastawieni. Jesteśmy w dobrej formie i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby ten mecz ułożył się po naszej myśli.

Na pewno chcielibyśmy zakończyć ten rok w tak dobrym stylu, w jakim rozegraliśmy całą rundę. Byłoby super, gdybyśmy tą zimę spędzili na pierwszym miejscu, bo myślę, że przed sezonem nikt nawet nie zakładał takiego scenariusza. Na pewno więc byłoby miło wygrać na koniec jesieni.

Z tego, co pamiętam, to w Suwałkach sami sobie wtedy sprawiliśmy nerwową końcówkę, bo mogliśmy ten mecz zamknąć dużo wcześniej [Warta prowadziła 2:0, a wygrała 2:1]. Nie skupiamy się zbyt mocno na zespole Wigier. Bardziej patrzymy na sobie, na naszą postawę, tak jak w każdym poprzednim meczu. Przede wszystkim chcemy dobrze się zaprezentować i zapunktować. Najlepiej razy trzy.


Zobacz galerię zdjęć z treningu Warty Poznań przed meczem z Wigrami Suwałki