fbpx
Ogródek, stadion Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12; fot. Adam Ciereszko

Poznańscy radni przyznali 2 mln zł na inwestycje w „Ogródku”

Dwa miliony zł na podłączenie instalacji sztucznego podgrzewania murawy oraz budowę kompleksu kontenerów na stadionie przy Drodze Dębińskiej znalazły się w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Poznania, przyjętym właśnie przez miejskich radnych.

Podczas wtorkowej sesji rady miasta zajęli się m.in. poprawkami do wieloletniej prognozy finansowej. W planie na przyszły rok wpisano zadanie SP/P/040 pt. „Modernizacja stadionu przy ul. Droga Dębińska” i kwotę 2 mln zł, jako „środki na podgrzewanie murawy oraz kontenery szatniowe”. Uchwała została przyjęta w głosowaniu.

To bardzo dobra wiadomość dla klubu, ponieważ pozwoli Warcie Poznań spełnić jeden z kluczowych wymogów licencyjnych, jeśli chodzi o infrastrukturę. Począwszy od sezonu 2020/21 kluby Fortuna 1 Ligi muszą dysponować systemem podgrzewania murawy. W przypadku „Ogródka” taka instalacja została już położona pod boiskiem w 2012 roku, ale nie podłączono jej do źródła ciepła. Część pieniędzy przyznanych we wtorek przez radnych będzie przeznaczona właśnie na budowę kotłowni z piecem, który podgrzeje płytę boiska.

Pod hasłem „kontenery szatniowe” kryją się z kolei plany postawienia kompleksu kontenerów na stadionie. Znajdzie się tam tymczasowa siedziba klubu wraz z szatniami dla zespołu seniorów i drużyn młodzieżowych. W miejscu obecnego budynku klubowego ma powstać nowoczesna hala sportowa wraz z m.in. szatniami, salami konferencyjnymi oraz zapleczem administracyjnym i biurowym Warty Poznań.

W imieniu klubu i całej Zielonej Rodziny składamy podziękowania zastępcy prezydenta Poznania, Jędrzejowi Solarskiemu, dyrektor Wydziału Sportu, Ewie Bąk, dyrektorowi POSiR, Łukaszowi Miadziołko oraz radnym z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki za zrozumienie potrzeb Warty Poznań i pomoc najstarszemu klubowi piłkarskiemu w mieście.