fbpx
Mikołaj z Laponii w Poznaniu. Z Wartą Poznań

Prawdziwy Mikołaj w Poznaniu. WARTO się z nim spotkać!

Joulupukki, czyli prawdziwy Mikołaj z Finlandii pojawi się 10 grudnia w centrum stolicy Wielkopolski na zaproszenie Miasta Poznania i Warty Poznań. Nie wierzysz w Mikołaja? Przyjdź i przekonaj się, że on naprawdę istnieje.

Niecodzienny gość mieszka na co dzień w Laponii, w okolicach koła podbiegunowego. Nosi siwiutką brodę, czerwony płaszcz i czerwoną czapkę. I właśnie tego prawdziwego Mikołaja będzie można spotkać we wtorek, 10 grudnia na Placu Wolności („Betlejem Poznańskie”).

O godz. 17:30 rozpocznie się tam impreza dla dzieci, ale nie tylko. Mile widziany jest każdy, kto chce poznać Mikołaja z Finlandii, zadać mu pytanie czy zrobić sobie z nim zdjęcie. Będą upominki i drobny poczęstunek. Na spotkanie z Mikołajem zapraszają Miasto Poznań i Warta Poznań.

Wcześniej, o godz. 10:30 Mikołaj odwiedzi dzieci na oddziale onkologii Szpitala im. Karola Jonschera przy ul. Szpitalnej. Gościowi z Finlandii będą towarzyszyli piłkarze Warty Poznań: Adrian Li i Michał Grobelny. Z koli na Placu Wolności będzie można spotkań innych zawodników: Adriana Laskowskiego i Aleksa Ławniczaka.