fbpx
Ale kino z piłką! Warta Poznań; fot. Dawid Majewski

Warta Poznań gra z Festiwalem Ale Kino z piłką!

Zawodnik Warty Poznań Artur Marciniak wziął udział w specjalnym pokazie filmu „Za daleko” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Nasz piłkarz przekazał koszulkę „Zielonych” odtwórcy głównej roli, Yoranowi Leicherowi.

Festiwal, który ma już swoją wieloletnią tradycję, potrwa w Poznaniu jeszcze do niedzieli. Kilka dni temu w kinie byli młodzi zawodnicy z Akademii Warty Poznań. W czwartek do Multikina 51 wybrał się Artur Marciniak, któremu towarzyszył syn, Jaś. W imieniu Warty Poznań wręczyli koszulkę aktorowi Yoranowi Leicherowi, który gra główną rolę w filmie „Za daleko”. Sala kinowa była wypełniona po brzegi.

Produkcja dotyczy tematyki sportowej, ale ma stanowi ona tyko punkt wyjścia do głębszego przesłania. Młodzi widzowie dowiedzieli się z ekranu, czym jest prawdziwa przyjaźń, tolerancja i jak strasznie cierpi osoba, która jest samotna, która straciła dom. Film opowiadał o sytuacji imigrantów, o przemocy w szkole i tym, jak z nią walczyć. Ostatecznie siła przyjaźni pozwoliła pokonać wszystkie przeciwności losu (wzmocniona przez wspólną grę w zespole piłkarskim).

Po zakończeniu seansu młodzi widzowie mogli zadawać pytania Yoranowi Leicherowi oraz Arturowi Marciniakowi, a następnie przyszedł czas na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć z głównymi bohaterami tego wydarzenia. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że kapitalnie spędzili czas i mogą z czystym sumieniem polecić ten rodzaj kina nie tylko dzieciom, ale też i dorosłym.

Fot. Dawid Majewski