fbpx
Właściciel Warty Poznań, Bartłomiej Farjaszewski i zastępca prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski

Świąteczno-noworoczne spotkanie Warty Poznań. „Miasto wspomaga i będzie wspomagało klub”

Chcemy, żeby Warta Poznań mogła rozgrywać swoje pierwszoligowe mecze w Poznaniu. Pytanie, co będzie, jeśli awansujemy do ekstraklasy – mówił zastępca prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski podczas wtorkowego spotkania Zielonej Rodziny Warty Poznań.

W gościnnych progach hotelu Novotel Poznań Malta, spotkali się przedstawiciele władz miasta, na czele z zastępcą prezydenta Jędrzejem Solarskim oraz dyrektor Wydziału Sportu, dr Ewą Bąk i dyrektorem POSiR, Łukaszem Miadziołko. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej reprezentował prezes Paweł Wojtala. Byli członkowie Klubu Biznesu Warty Poznań, przedstawiciele poznańskich mediów oraz ludzie związani z klubem obecnie, jak prezes KS Warta Poznań Józef Bejnarowicz, czy w przeszłości, jak były prezes sekcji piłkarskiej „Zielonych”, Janusz Urbaniak.

Właściciel Warty Poznań S.A., Bartłomiej Farjaszewski przekazał podziękowania władzom miasta za pomoc i zrozumienie potrzeb klubu. Przypomnijmy, że tylko w ostatnim półroczu miasto przeznaczyło ponad 4 mln zł na rozwój infrastruktury przy Drodze Dębińskiej 12.

Myślę, ze poznaniacy mają dobre zdanie o Warcie Poznań, o całym klubie. Dla miasta to rzecz oczywista, że warto takiemu klubowi pomagać, bo bez tego byłoby ciężko. Miasto angażuje się pod względem finansowym. Chcemy bowiem, żeby Warta nie miała kłopotów i mogła grać swoje pierwszoligowe mecze w Poznaniu. Pytanie, co będzie, jak awansujemy do ekstraklasy? A muszę podkreślić, że jestem przeciwnikiem myślenia: nie awansujemy, bo nas nie stać. Absolutnie nie, jeżeli bawimy się w sport, to zawsze walczymy o najwyższe tytuły – mówił zastępca prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski. – Miasto wspomaga klub i na pewno będzie wspomagać – zapewnił. – Teraz jest budowane oświetlenie, potem jest kwestia kolejnych wymagań licencyjnych: podgrzewanej murawy i kontenerów, by klub mógł się wreszcie wyprowadzić z tego nieszczęsnego budynku. Miasto chce w jego miejsce zbudować wielofunkcyjną halę sportową. Plany Poznania są dosyć duże, zobaczymy, jak sytuacja finansowa pozwoli je zrealizować. Na pewno nie zapomnimy o Warcie, nie tylko o piłkarzach, ale o innych sekcjach. Sport, ten zawodowy, ale przede wszystkim sport dzieci i młodzieży, jest dla nas absolutnym priorytetem – podkreślił prezydent Solarski.

Podczas prezentacji przypomnieliśmy, co wydarzyło się przy Drodze Dębińskiej 12 w ostatnich kilkunastu miesiącach, a Przewodniczący Rady Nadzorczej Warty Poznań, Marcin Janicki opowiadał o planach rozwoju klubu na najbliższe lata. Dyrektor marketingu i komunikacji, Jarosław Żubka przedstawił strategię działań, które mają wpłynąć pozytywnie na wizerunek klubu. Nie zabrakło statystyk i liczb, które w obrazowy sposób opisywały rundę jesienną w wykonaniu zespołu „Zielonych”. Dyrektor sportowy Robert Graf mówił o założeniach budowy obecnego zespołu, ale też o wizji, jak powinien on wyglądać w przyszłości. Wreszcie przyszedł czas na wystąpienie trenera Piotra Tworka, który podzielił się z gośćmi ciekawostkami z życia drużyny oraz opowiadał, jak skutecznie budować zespół i jak zarządzać ludźmi, by zwiększyć szanse na odniesienie sukcesu.