fbpx
Testy piłkarzy Warty Poznań w Rehasport Clinic. Aleks Ławniczak

Piłkarze Warty Poznań wrócili do zajęć po urlopach

Środa była pierwszym dniem testów dla piłkarzy Warty Poznań. Na pierwszym treningu „Zieloni” spotkają się w poniedziałek. – Mamy optymalne warunki do tego, żeby zrealizować nasze cele w trakcie przygotowań do rundy – uważa trener Piotr Tworek.

Poznański zespół rozpoczął przygotowania do drugiej części sezonu Fortuna 1 Ligi. Na dzień dobry kadra została podzielona na dwie grupy – pierwsza część zawodników została w środę poddana serii badań i testów w poznańskiej klinice Rehasport, która jest partnerem klubu. Druga grupa przystąpi do nich w czwartek. – W czasie testów badana jest m.in. analiza składu ciała piłkarzy, przeprowadzane są także testy funkcjonalne FMS i wykonywana jest biomechaniczna ocena funkcjonalna. W piątek przeprowadzimy test wydolności i wytrzymałości tlenowej – mówi trener poznańskiego zespołu. – W porównaniu z przerwą letnią mamy teraz więcej czasu, co pozwoli nam na dokładniejszą diagnozę formy zawodników w celu jak najlepszego przygotowania ich do pierwszego meczu.

Testy piłkarzy Warty Poznań w Rehasport Clinic. Trener Piotr Tworek.

Fortuna 1 Liga wznowi rozgrywki na przełomie lutego i marca, a to oznacza, że przed drużyną Warty Poznań jest teraz ponad siedem tygodni przygotowań. W ich trakcie „Zieloni” zagrają siedem sparingów, pojadą też na zgrupowanie do Cetniewa (7-15 lutego). – Większość naszych rywali z miejsc od drugiego do szóstego w tabeli wyjedzie na obozy zagraniczne. My obecnie musimy jednak mierzyć siły na zamiary i musimy spożytkować pieniądze w inny sposób. W Polsce też można się dobrze przygotować do rozgrywek – uważa trener Piotr Tworek. – W Poznaniu będziemy mieli optymalne warunki do tego, by zrealizować nasze cele w trakcie przygotowań do rundy.

Zobacz galerię zdjęć z badań piłkarzy Warty Poznań w klinice Rehasport