fbpx
Jakub Apolinarski w Warcie Poznań

Warta Poznań wypożyczyła Jakuba Apolinarskiego. Powrót wychowanka

20-letni pomocnik, wychowanek Warty Poznań Jakub Apolinarski będzie zawodnikiem „Zielonych” do końca tego sezonu. Został wypożyczony z Rakowa Częstochowa, dla którego jesienią rozegrał 5 meczów w ekstraklasie.

Jakub Apolinarski spędził w Warcie Poznań cztery sezony. Latem 2018 roku odszedł do Polonii Środa i miał tam bardzo udaną rundę. Po strzeleniu 7 goli w 19 meczach dla III-ligowca, przeszedł do Rakowa Częstochowa, z którym wiosną 2019 roku awansował do ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował już w drugiej kolejce sezonu. W sumie wystąpił w pięciu spotkaniach – cztery razy wychodził w podstawowym składzie beniaminka. Jesienią zagrał też dwa mecze w reprezentacji Polski U-20.

Jakub Apolinarski wypożyczony do Warty Poznań

Moja droga z juniorów Warty Poznań do pierwszego zespołu potoczyła się inaczej, niż mogłem to sobie założyć. Najpierw odszedłem do Polonii Środa Wlkp., potem do Rakowa Częstochowa i teraz wracam po półtora roku na Drogę Dębińską i cieszę się z tego bardzo. Przeżyłem tu fajne lata za czasów juniorskich i jestem bardzo zadowolony z tego, że znów jestem w Warcie Poznań – mówi Jakub Apolinarski. – Potrzeba regularnej gry to dla mnie główny powód tego, że zdecydowałem się na ten krok. Fajny zespół, który się tutaj wykreował, zachęcił mnie do tego, że schodzę piętro niżej z ekstraklasy do I ligi. Chcę też pomóc zespołowi w celu, który jest. Jeżeli pojawiła się szansa, to trzeba z niej skorzystać i walczyć o awans do ekstraklasy.

Jakub Apolinarski u dyrektor sportowy Warty Poznań Robert Graf

Cieszymy się, że wraca do nas nasz wychowanek. Pozyskaliśmy Kubę na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Rakowa i ten transfer ma dla nas podwójną wartość. Wzmacniamy prawą stronę boiska, a na dodatek mamy zawodnika, który, jako wychowanek, będzie dodatkowo punktował w klasyfikacji Pro Junior System – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań. – Wierzę w to, że Jakub Apolinarski pomoże nam w osiągnięciu celów, które sobie wyznaczyliśmy. To dynamiczny, dobrze wyszkolony zawodnik z inklinacjami do gry ofensywnej. Pasuje do profilu piłkarza, którego potrzebowaliśmy.

Jakub Apolinarski na badaniach przed podpisaniem kontraktu z Wartą Poznań

Choć Jakub Apolinarski ma dopiero 20 lat, to grał już na kilku różnych pozycjach. Zaczynał jakoś ofensywny, środkowy pomocnik, potem był prawoskrzydłowym, a w Rakowie Częstochowa występował jako gracz wahadłowy w ustawieniu z trzema obrońcami. – W Rakowie byłem wahadłowym, więc musiałem łączyć grę do przodu z defensywą. Gra w obronie nie sprawia mi więc kłopotu – zapewnia wychowanek „Zielonych”, który w drużynie trenera Piotra Tworka spotka swojego dobrego kolegę, Aleksa Ławniczaka, podstawowego obrońcę “Zielonych”. – Aleks to mój bardzo dobry znajomy, graliśmy razem w jednym zespole. Pamiętam jeszcze paru zawodników, gdy jako junior uczęszczałem na treningi pierwszej drużyny. Z aklimatyzacją pewnie nie będzie problemu – podkreśla Jakub Apolinarski.

Witamy ponownie w Zielonej Rodzinie!