fbpx
Filip Małek (Warta Poznań)

Filip Małek rozpoczął przygotowania z pierwszym zespołem Warty Poznań

Obrońca z drużyny juniorów Warty Poznań, niespełna 18-letni Filip Małek wziął udział w testach sprawnościowych i wydolnościowych pierwszego zespołu „Zielonych”, a w poniedziałek rozpocznie treningi pod okiem trenera Piotra Tworka. To gracz objęty programem Warta Talent, stworzonym z myślą o najzdolniejszych zawodnikach Akademii Warty Poznań.

Po przerwie urlopowej w ekipie Warty Poznań pojawili się dwaj nowi gracze – to napastnik Mateusz Szczepaniak i pomocnik Jakub Apolinarski. Pierwszy trafił na Drogę Dębińską na zasadzie wolnego transferu, a młodszy z tej pary wychowanek „Zielonych” został wypożyczony na pół roku z Rakowa Częstochowa.

Filip Małek na badaniach wydolnościowych Warty Poznań

Nową twarzą w zespole jest też Filip Małek, objęty programem „Warta Talent” obrońca z zespołu juniorów poznańskiego klubu. Na początku października trenował już gościnnie z zespołem trenera Piotra Tworka. – Filip Małek będzie pracował wraz z pierwszą drużyną w czasie okresu przygotowawczego – mówi szkoleniowiec i wyjaśnia, że nastolatek dopiero walczy o to, żeby znaleźć się w kadrze pierwszoligowca na rundę wiosenną.

Trener Warty Poznań dodaje również: – Mamy propozycje przetestowania kilku młodych zawodników. Uważam, że ta liga to idealne miejsce dla młodych zawodników, wkraczających dopiero do piłki seniorskiej. Będziemy obserwowali tych graczy i jeżeli któryś z nich będzie pasował do naszej taktyki, filozofii grania, to wtedy niewykluczone, że zostanie w naszym zespole.