fbpx
Nie żyje Marian Cichosz

Nie żyje Marian Cichosz

Do klubu dotarła smutna wiadomość, iż 4 stycznia W wieku 85 lat zmarł Marian Cichosz, były piłkarz i trener Warty Poznań. – Był jednym z najlepszych w drużynie – wspomina Zbigniew Śmiglak.

Marian Cichosz był napastnikiem, pochodził z Międzychodu, a karierę piłkarską rozpoczął w Gorzowie Wlkp. Jako 20-latek zadebiutował w ekstraklasie, w barwach Lecha Poznań (wówczas Kolejarza). Potem został piłkarzem Śląska Wrocław. Do Warty Poznań trafił z Gorzowa i występował w zielono-białych barwach przez półtora roku. Było to w sezonie 1962/63 oraz w pierwszej połowie sezonu 1963/64. Warta Poznań grała wówczas na trzecim poziomie rozgrywkowym w kraju. Następnie odszedł do Lecha Poznań, a potem do Energetyka Poznań.

Po zakończeniu kariery prowadził na przełomie lat 60. i 70. pierwszy zespół oraz rezerwy Warty Poznań. – To był dobry napastnik, znany w Poznaniu. W Warcie był jednym z najlepszych w drużynie. Miał bardzo dobre uderzenie z lewej i prawej nogi – wspomina Zbigniew Śmiglak, były dyrektor sportowy „Zielonych”, który jako młody zawodnik był podopiecznym Mariana Cichosza w drugiej drużynie Warty Poznań.

Marian Cichosz w marcu skończyłby 86 lat. Pogrzeb byłego zawodnika Warty Poznań odbył się w czwartek na cmentarzu na Junikowie.

Rodzinie i bliskim Mariana Cichosza składamy wyrazy współczucia w imieniu całej Zielonej Rodziny.