fbpx
Sparing Warty Poznań

W sobotę pierwszy sparing Warty Poznań w 2020 roku

Meczem Unią Swarzędz piłkarze Warty Poznań rozpoczną serię sparingów przed rundą wiosenną Fortuna 1 Ligi. Początek pojedynku z wiceliderem IV ligi w sobotę, w samo południe na boisku ze sztuczną trawą na stadionie w Swarzędzu.

Zespół trenera Piotra Tworka zagra tej zimy siedem meczów kontrolnych przed pierwszym spotkaniem ligowym – zaplanowanym na przełom lutego i marca starciem z Radomiakiem Radom. Pierwszym rywalem „Zielonych” w 2020 roku będzie Unia Swarzędz, która w tabeli IV ligi jest punkt za liderem, LKS Gołuchów. Dla Unii także będzie to premierowy występ w tym roku.

Poznaniacy przystąpią do sparingu po badaniach i tygodniu solidnej pracy na treningach, które odbywają się dwa razy dziennie. – W pierwszych mikrocyklach okresu przygotowawczego sparingi są traktowane jako forma treningu wytrzymałości tlenowej o wysokiej intensywności. To jest cel numer jeden – mówi trener Piotr Tworek. – W sobotę mecz z Unią będzie tylko jednym z elementów naszej pracy, bo rano będziemy mieli trening na siłowni, a po sparingu jest zaplanowana odnowa biologiczna – tłumaczy szkoleniowiec.

Kibice, którzy wybiorą się do Swarzędza (wstęp jest wolny) będą mieli okazję zobaczyć nowych piłkarzy Warty Poznań: Mateusza Szczepaniaka i Jakuba Apolinarskiego. – Przewiduję występ 22 zawodników i każdy ma zagrać po 45 minut, a jednym z założeń będzie wysoka intensywność i gra wysokim pressingiem. Na pewno będziemy też chcieli wygrać, bo taki cel będzie postawiony przed zespołem – zaznacza trener. – Ponadto tak poustawiam składy, aby w pierwszej i drugiej połowie na boisku byli nasi nowi gracze: Szczepaniak i Apolinarski. I żeby na swoich optymalnych pozycjach mogli zaprezentować się kibicom.

W ekipie „Zielonych” pokażą się również testowani obrońcy: Piotr Skrobosiński i Jan Majsterek. Zabraknie natomiast Nikodema Fiedosewicza, który trenuje jeszcze indywidualnie po urazie ścięgna Achillesa.

Początek meczu Unia Swarzędz – Warta Poznań w sobotę o godz. 12 na obiekcie przy ul. Św. Marcin 1.