fbpx
Unia Swarzędz - Warta Poznań 0:3 w sparingu. Mateusz Szczepaniak

Pierwszy sparing i pierwsze zwycięstwo Warty Poznań

W swoim pierwszym meczu kontrolnym w 2020 roku piłkarze Warty Poznań pokonali 3:0 (2:0) Unię Swarzędz. Dwa gole dla “Zielonych” strzelił Robert Janicki, a po przerwie wynik ustalił Tomasz Boczek.

Trener Piotr Tworek wysłał do gry od początku spotkania obu nowych zawodników Warty Poznań: Jakuba Apolinarskiego i Mateusza Szczepaniaka. Pierwszy zagrał jako prawoskrzydłowy, a drugi w roli napastnika. W sobotę nie mogli wystąpić Nikodem Fiedosewicz, Gracjan Jaroch i Sebastian Olszewski. Wszyscy z powodu urazów.

Jeśli chodzi o przebieg gry, to niespodzianki nie było – poznaniacy od początku dyktowali warunki na boisku i mieli kilka szans na zdobycie bramki. Dwa razy blisko strzelenia gola był Szczepaniak, dogodną okazję po strzale głową miał również Łukasz Trałka, który uderzał z 10 metrów. Zawodnicy ze Swarzędza zagrozili bramce Adriana Lisa po rzucie rożnym. Piłka po uderzeniu głową otarła się o poprzeczkę bramki “Zielonych”.

Chwilę potem było już jednak 1:0 dla pierwszoligowców. W 29. minucie znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się Robert Janicki i piłka wpadła do siatki tuż przy słupku. W 43. minucie Robert Janicki podwyższył wynik na 2:0, wykorzystał wówczas dokładne podanie Mateusza Szczepaniaka, który zabrał piłkę rywalowi w pobliżu pola karnego gospodarzy.

W przerwie trener piotr Tworek zmienił prawie cały skład. Szansę gry dostał m.in. testowany obrońca Piotr Skrobosiński, z kolei inny z testowanych zawodników – Jan Majsterek – wszedł na boisko w 72. minucie. W drugiej części spotkania tempo gry nieco spadło, a oba zespoły nie kwapiły się już tak bardzo do wyprowadzania ataków, jak w pierwszej połowie.

Wynik został ustalony po stałym fragmencie gry. Mateusz Kupczak posłał piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a Tomasz Boczek uprzedził bramkarza i głową skierował piłkę do opuszczonej bramki. Za tydzień Warta Poznań znów zaprezentuje się kibicom w Swarzędzu. W sobotę, 25 stycznia rywalem “Zielonych” będzie GKS Bełchatów.

UNIA SWARZĘDZ – WARTA POZNAŃ 0:3 (0:2)
Bramki:
0:1 Janicki (29.), 0:2 Janicki (43.), 0:3 Boczek (78.).
Warta Poznań w I połowie: Adrian Lis – Michał Grobelny, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb – Łukasz Trałka, Adrian Laskowski – Jakub Apolinarski (31. Mariusz Rybicki), Robert Janicki, Michał Jakóbowski – Mateusz Szczepaniak.
Warta Poznań w II połowie: Tomasz Laskowski – Michał Grobelny (60. Jakub Apolinarski), Tomasz Boczek, Piotr Skrobosiński (72. Jan Majsterek), Jakub Kuzdra – Mateusz Kupczak, Adrian Cierpka – Mariusz Rybicki, Karol Gardzielewicz, Serhij Napołow – Łukasz Spławski.


Zobacz galerię zdjęć z meczu