fbpx
Warta Poznań - GKS Bełchatów

Warta Poznań zagra w sobotę drugi zimowy sparing

Ligowy rywal piłkarzy Warty Poznań, zespół GKS Bełchatów będzie przeciwnikiem „Zielonych” w ich drugim zimowym meczu kontrolnym. Początek sparingu o godz. 13 na boisku ze sztuczną trawą na stadionie w Unii Swarzędz. Transmisja w telewizji WTK i na wtk.pl.

Warta Poznań i GKS Bełchatów mają już za sobą oba mecze o punkty w Fortuna 1 Lidze. Na początku sierpnia poznaniacy wygrali w Grodzisku Wlkp. 1:0, a pod koniec listopada, w Bełchatowie zespół trenera Piotra Tworka zwyciężył 2:1.

W sobotę wynik będzie sprawą drugorzędną. – Zawodnicy mają do wykonania swoją pracę w sparingu, ale liczę na to, że walory piłkarskie będą na odpowiednim poziomie i kibice będą mieli okazję zobaczyć fajne spotkanie – mówi szkoleniowiec. – Chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że nogi piłkarzy mogą być „ciężkie”, bo monitorujemy chłopaków i wiemy, że odczuwają trudy treningów, bo one nie są łatwe w tym okresie. W dalszym ciągu będziemy zwracali uwagę na taktykę i dokładność. Tu nie będzie żadnego tłumaczenia, bo nasi przeciwnicy też przecież pracują w czasie okresu przygotowawczego.

Dla zespołu z Bełchatowa mecz z Wartą Poznań będzie pierwszym sparingiem w tym roku. „Zieloni” mają już za sobą pojedynek z IV-ligową Unią Swarzędz, wygrany 3:0. – Tym razem zagramy z zespołem pierwszoligowym, więc na pewno poziom trudności i wymagania będą inne – mówi trener Piotr Tworek i zapowiada: – Tak jak tydzień temu, pozmieniamy trochę ustawienia, posprawdzamy konfiguracje zawodników na różnych pozycjach, bo chcemy mieć wiedzę, czy taki pomysł w meczach ligowych może nam dać korzyść. Sparingi to odpowiedni moment na robienie takich eksperymentów.

Do dyspozycji trenera będzie już Gracjan Jaroch, który tydzień nie mógł wystąpić z powodu drobnego urazu. Zagrają też dwaj młodzi obrońcy. – Dam szansę Filipowi Małkowi, który pracuje z nami od początku roku i dobrze sobie radzi. Kolejny raz wystąpi też testowany Piotrek Skrobosiński z Polonii Środa Wlkp. – mówi Piotr Tworek.

Początek meczu Warty Poznań z GKS Bełchatów w sobotę o godz. 13 na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Świętego Marcina 1 w Swarzędzu. Pięć minut wcześniej rozpocznie się transmisja w WTK oraz na wtk.pl.