fbpx
Warta Poznań

Odwołany sparing Warty Poznań z Lechem Poznań

Nie odbędzie się, zaplanowany na 24 lutego, mecz kontrolny pomiędzy Wartą Poznań i Lechem Poznań. Zdecydowała o tym zmiana terminarza spotkań ekstraklasy.

Oba poznańskie kluby już w grudniu ubiegłego roku umówiły się na rozegranie sparingu. Ustalono, że dwa najmocniejsze zespoły piłkarskie w mieście zmierzą się ze sobą w czwarty weekend lutego. Ponieważ jest to już termin po wznowieniu rozgrywek ekstraklasy, zastrzeżono, że Lech zagra z Wartą dopiero po swoim meczu ligowym, wyznaczonym na ten weekend. Kiedy więc okazało się, że mecz Lecha Poznań z Lechią Gdańsk w 23. kolejce ligowej został wyznaczony na niedzielę, 23 lutego, termin derbowego sparingu ustalono na poniedziałek, 24 lutego.

W przypadku tego terminu pojawiło się jedno zastrzeżenie, że do sparingu nie dojdzie, jeśli któraś z drużyn będzie musiała zagrać kolejny mecz ligowy w piątek. Ma to oczywiście związek z mikrocyklem treningowym i właściwym przygotowaniu się do pojedynku o punkty. I właśnie okazało się, że w 24. kolejce ekstraklasy Lech Poznań zagra w Białymstoku z Jagiellonią właśnie w piątek, 28 lutego. W tej sytuacji poznańskie kluby zdecydowały, że lutowy sparing nie dojdzie do skutku.

Wkrótce poinformujemy o tym, z kim „Zieloni” zmierzą się w ostatnim meczu kontrolnym przed rundą wiosenną Fortuna 1 Ligi.