fbpx
Adrian Cierpka (Warta Poznań)

Adrian Cierpka odszedł z Warty Poznań

Adrian Cierpka nie jest już piłkarzem Warty Poznań. Kontrakt 25-letniego pomocnika został w poniedziałek rozwiązany za porozumieniem stron. – Dziękuję wszystkim i cieszę się, że mogłem być częścią tego klubu – mówi zawodnik.

Były młodzieżowy reprezentant Polski grał w Warcie Poznań od lata 2017 roku. Był podstawowym piłkarzem drużyny, która w maju 2018 roku świętowała awans do I ligi. W zespole „Zielonych” rozegrał w sumie 64 mecze i strzelił w nich 9 goli. W bieżących rozgrywkach Fortuna 1 ligi uzbierał jednak tylko trzy występy oraz jeden w Pucharze Polski. Na boisku spędził 125 minut.

Dziękujemy Adrianowi za te 2,5 roku spędzone w Warcie Poznań. Był ważną postacią zespołu, który awansował do I ligi i pomógł “Zielonym” w utrzymaniu się w niej w poprzednim sezonie – mówi dyrektor sportowy Robert Graf. – W trwającym sezonie nie grał jednak zbyt wiele i miałby niewielkie szanse na kolejne występy w rundzie wiosennej. Dlatego wspólnie uznaliśmy, że będzie lepiej, jeśli Adrian trafi do klubu, w którym będzie mógł się dalej rozwijać i grać regularnie.

Może nie był to długi okres, ale dla mnie wyjątkowy. Przede wszystkim ze względu na klimat, który panuje w klubie i w szatni Warty Poznań. Dziękuję wszystkim i cieszę się, że mogłem być częścią Warty Poznań. Nie mówię “do widzenia”, a “do zobaczenia”– podkreśla Adrian Cierpka.

Adrianie, życzymy powodzenia w imieniu całej Zielonej Rodziny!