fbpx
Kajetan Szmyt (Warta Poznań)

Kajetan Szmyt przedłużył kontrakt z Wartą Poznań i został wypożyczony do Górnika Polkowice

Wychowanek Warty Poznań, Kajetan Szmyt podpisał nowy kontrakt z klubem, ważny do końca grudnia 2021 roku. Jednocześnie 17-letni pomocnik został wypożyczony na najbliższą rundę do II-ligowego Górnika Polkowice.

Kajetan jest młodym zawodnikiem i uważamy go za perspektywicznego gracza, który już niedługo będzie w stanie zaistnieć w pierwszym składzie w większym wymiarze czasowym, niż dotychczas. Dlatego przedłużyliśmy umowę z naszym wychowankiem o kolejny rok – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań.

Kajetan Szmyt jest w kadrze pierwszej drużyny „Zielonych” od roku. W kwietniu 2019 roku, jako 16-latek zadebiutował w Fortuna 1 Lidze. W tym sezonie zagrał jedynie 5 minut w ligowym pojedynku z GKS Jastrzębie. Ma na koncie trzy występy w meczach o punkty. Jesienią grał też w zespole juniorów starszych Warty Poznań.

Po podpisaniu nowej umowy z klubem Kajetan Szmyt został wypożyczony do Górnika Polkowice, beniaminka II ligi. – Wypożyczamy Kajetana na rundę wiosenną z nadzieją, że zdobędzie tam niezbędne doświadczenie w piłce seniorskiej na poziomie centralnym – mówi dyrektor Robert Graf.