fbpx
Mikołaj Stangel trenuje z Wartą Poznań

Mikołaj Stangel trenuje z pierwszym zespołem Warty Poznań

16-letni wychowanek Akademii Warty Poznań, Mikołaj Stangel uczestniczy w zajęciach drużyny trenera Piotra Tworka. – Mikołaj jest wyróżniającą się postacią w drugim zespole i dlatego został zaproszony na treningi z pierwszą drużyną „Zielonych” – wyjaśnia Adam Szała, drugi trener beniaminka PKO Ekstraklasy.

W ostatnich miesiącach życie piłkarskie Mikołaja Stangela nabrało rozpędu. Zanim pod koniec sierpnia skończył 16 lat zdążył na początku miesiąca zadebiutować w Warcie Poznań, w rozgrywkach IV ligi. Do dziś rozegrał na tym poziomie 12 spotkań i strzelił 3 gole. Jesienią grał też w niektórych meczach juniorskich drużyn poznańskiego klubu. Od kilku dni zawodnik, który na Drogę Dębińską trafił ponad 3 lata temu z Nielby Wągrowiec, bierze udział w treningach pierwszej drużyny Warty Poznań.

Mikołaj Stangel i Aleks Ławniczak na treningu Warty Poznań

To chłopak, który występuje na pozycji środkowego pomocnika lub ofensywnego środkowego pomocnika. Zbierał pozytywne opinie po swoich występach w juniorach u trenera Przemysława Bereszyńskiego i tak trafił do drużyny rezerw. Na pewno jest tam wyróżniającą się postacią, więc został zaproszony na treningi z pierwszym zespołem „Zielonych” – mówi trener Adam Szała. – Mikołaj pokazał, że ma spory potencjał i dlatego chcemy mu się lepiej przyjrzeć w kolejnych mikrocyklach treningowych. Na razie widać, że daje z siebie wszystko i jesteśmy w sztabie zadowoleni z jego postawy. Wiadomo, że to jeszcze bardzo młody zawodnik, więc czeka go dużo pracy, ale wierzymy w jego dalszy rozwój piłkarski.

Mikołaj Stangel jest objęty programem Warta Talent, stworzonym dla wyróżniających się graczy Akademii Warty Poznań. W ramach tego programu młodzi zawodnicy biorą udział w dodatkowych treningach, które mają ich jeszcze lepiej przygotować do wejścia do drużyny seniorów. – Zaproszenie Mikołaja na treningi z pierwszym zespołem Warty Poznań to sygnał dla innych młodych zawodników z Akademii Warty Poznań. Jego przykład powinien być zachętą, bo pokazuje, że droga do pierwszej drużyny wcale nie jest tak długa, jak mogłoby się wydawać. Potrzebna jest jednak ciężka praca, wytrwałość, charakter i dużo pokory – uważa asystent trenera Piotra Tworka.

Mikołaj Stangel (Warta Poznań)

Mikołaj Stangel ma 178 cm wzrostu i waży 69 kg. Będzie trenował z ekstraklasowym zespołem Warty Poznań prawdopodobnie do końca pierwszej części sezonu.