fbpx
Sebastian Olszewski (Warta Poznań) wypożyczony do Kotwicy Kołobrzeg

Warta Poznań wypożyczyła Sebastiana Olszewskiego do Kotwicy Kołobrzeg

Obrońca Warty Poznań Sebastian Olszewski został wypożyczony do końca tego sezonu do III-ligowej Kotwicy Kołobrzeg.

18-latek jest zawodnikiem Warty Poznań od lata ubiegłego roku. Został sprowadzony z Rozwoju Katowice, którego jest wychowankiem. Debiut w pierwszym zespole „Zielonych” zaliczył we wrześniu, gdy wszedł na boisko w 73. Minucie wyjazdowego meczu z Sandecją Nowy Sącz. Potem zagrał jeszcze w dogrywce pucharowego pojedynku z GKS Katowice. Zaliczył też kilka spotkań w drużynie juniorów poznańskiego klubu.

Ostatnio Sebastian Olszewski przebywał na testach w Kotwicy Kołobrzeg i to jej barwy będzie reprezentował w rundzie wiosennej tego sezonu. – Sebastian jest młodym zawodnikiem i przede wszystkim potrzebuje teraz regularnych występów na boisku, żeby mógł dalej się rozwijać. Wiosną miałby problem z tym, żeby grać w zespole trenera Tworka i dlatego uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli odejdzie na wypożyczenie do klubu z niższej ligi. Będziemy obserwowali, jak sobie radzi w drużynie Kotwicy i mamy nadzieję, że latem wróci do nas mocniejszy – tłumaczy Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań.

W połowie rozgrywek III ligi Kotwica Kołobrzeg zajmuje 4. miejsce w tabeli, ma 36 punktów i traci 6 pkt do lidera, KKS Kalisz. Trenerem ekipy znad morza jest Petr Nemec, który poprzednio prowadził Wartę Poznań. Czech ma do dyspozycji m.in. byłych graczy „Zielonych”, Michała Ciarkowskiego i Macieja Wichtowskiego.