fbpx
Wisła Płock - Warta Poznań 0:1. Trener Piotr Tworek

Trener Piotr Tworek: Warta Poznań jest gotowa do rundy rewanżowej

Udała się piłkarzom Warty Poznań próba generalna przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Zespół trenera Piotra Tworka w meczu sparingowym pokonał 1:0 Wisłę Płock. – Jesteśmy bardzo zadowoleni – podkreśla szkoleniowiec.

W siódmym pojedynku kontrolnym tej zimy „Zieloni” wygrali po trafieniu Gracjana Jarocha w pierwszej połowie spotkania. – Zakończyliśmy etap przygotowań zespołu do rundy wiosennej. Wykonaliśmy w tym okresie bardzo dużo pracy. Zakładaliśmy, że forma zespołu będzie rosła z każdym tygodniem zimowych przygotowań i choć kibice mogli się trochę niepokoić wynikami poprzednich sparingów, to my w sztabie widzieliśmy, że wszystko idzie w dobrym kierunku – mówi trener Piotr Tworek. – Występem przeciwko Wiśle Płock zespół potwierdził, że jest gotowy rundy rewanżowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy motorycznej, którą zawodnicy wykonali na boisku. Mam tu na myśli przede wszystkim przebiegnięty dystans, jak i liczbę sprintów.

Na tle rywala z ekstraklasy piłkarze Warty Poznań pokazali się z dobrej strony. – Jeśli chodzi o samą grę, to jest już ona zbliżona do tego, co chcemy pokazywać w meczach ligowych. W dalszym ciągu jest rywalizacja na poszczególnych pozycjach, co bardzo mnie cieszy. Sparing z Wisłą był zamknięty dla publiczności, ponieważ nie chcieliśmy odkrywać wszystkich kart przed rywalami ligowymi – tłumaczy trener poznańskiej jedenastki.

Równo za tydzień „Zieloni” zagrają już pierwszy mecz o punkty. W poniedziałek, 2 marca podejmą w Grodzisku Wlkp. ekipę Radomiaka Radom. Piotr Tworek: – Przed nami ostatni tydzień przygotowań do meczu z Radomiakiem. Przygotowujemy się do tego spotkania w pełnym składzie. Jesteśmy nastawieni bojowo i pełni optymizmu. Nie możemy się już doczekać pierwszego gwizdka.

Zobacz galerię zdjęć ze sparingu