fbpx
Wisła Płock - Warta Poznań 0:1. Gracjan Jaroch

Warta Poznań wygrała sparing z Wisłą Płock

W swoim ostatnim meczu kontrolnym przed rundą wiosenną Fortuna 1 Ligi piłkarze Warty Poznań pokonali 1:0 Wisłę Płock. Bramkę zdobył Gracjan Jaroch.

Ósmy zespół ekstraklasy zaprosił Wartę Poznań do Drobina, niewielkiego miasteczka w pobliżu Płocka. Na tamtejszym boisku swoje mecze rozgrywa na co dzień drużyna Skry Drobin, która występuje w płockiej okręgówce. Wisła, gospodarz meczu, zdecydowała, że spotkanie będzie zamknięte dla publiczności i przedstawicieli mediów. Sztab szkoleniowy „Zielonych” podjął z kolei decyzję o tym, że skład Warty Poznań z tego meczu nie zostanie podany do publicznej wiadomości.

Jedyny gol w tym spotkaniu był efektem akcji Roberta Janickiego, który oddał strzał zza pola karnego. Bramkarz Wisły odbił piłkę, a z bliska do siatki skierował ją Gracjan Jaroch.

„Zieloni” wygrali zasłużenie. W ekipie rywali, z jednym wyjątkiem, nie zagrali zawodnicy, którzy w niedzielę wystąpili w ekstraklasie przeciwko Zagłębiu Lubin. Wisła Płock oddała tylko jeden celny strzał w tym spotkaniu – było to uderzenie z dystansu kwadrans przed końcem sparingu.

Zespół trenera Piotra Tworka miał tych szans o wiele więcej. Dwa razy blisko zaskoczenia bramkarza przeciwników był Gracjan Jaroch, a swoje szanse mieli też Jakub Apolinarski i Łukasz Trałka.

To był siódmy sparing „Zielonych” w zimowym okresie przygotowawczym. Bilans tych spotkań to 3 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki.

WISŁA PŁOCK – WARTA POZNAŃ 0:1 (0:1)
Bramka:
Gracjan Jaroch (18. minuta)

Zobacz galerię zdjęć ze sparingu