fbpx
Warta Poznań - Radomiak Radom 3:0. Trener Piotr Tworek

Opinie trenerów po meczu Warty Poznań z Radomiakiem Radom

W meczu zamykającym pierwszą wiosenną kolejkę Fortuna 1 Ligi piłkarze Warty Poznań pokonali w Grodzisku Wlkp. Radomiaka Radom 3:0. Oto, jak podsumowali to spotkanie trenerzy obu zespołów:

Dariusz Banasik, trener Radomiaka Radom: Nie jest nam przyjemnie, bo przegraliśmy dość wysoko. Kluczowy był moment, w którym nie wykorzystaliśmy świetnej sytuacji przy stanie 0:0. To powinien być gol, a wtedy pewnie mecz by się inaczej potoczył. W pierwszej połowie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, nieźle ją rozgrywać i budować akcje. Wydawało się, że tak samo będzie po przerwie, jednak bramka stracona po stałym fragmencie sprawiła, że przestaliśmy grać. Nie mieliśmy już pomysłu, a konsekwencją był drugi gol. Wtedy było po meczu. Nie jesteśmy zadowoleni, ale może taka lekcja nam się przyda i wywrze dobry wpływ późniejsze wyniki. Tutaj, zwłaszcza w drugiej połowie, Warta była zdecydowanie lepsza.

Piotr Tworek, trener Warty Poznań: Cieszymy się ogromnie z tego zwycięstwa. Pokonaliśmy bardzo dobrze grającego piłką przeciwnika. Spodziewaliśmy się tego, że Radomiak spróbuje nam wyłączyć Łukasza Trałkę i Krzysztofa Danielewicza, dlatego próbowaliśmy posyłać piłki w wolne sektory. W pierwszej połowie, od 10. czy 15. minuty spotkanie zaczęło nam się wymykać spod kontroli. Przetrwaliśmy ten trudny czas i wiedzieliśmy, że możemy wrócić do dobrej gry. Tak było, bo od objęcia prowadzenia mecz należał już do nas. Takie mecze jak z Radomiakiem będziemy grać co tydzień. Rywale mają pomysł na grę, ale mnie to cieszy, bo widać jakość. Wygrywamy jako cała drużyna, zresztą zmiany pokazały, jak wielka siła w nas drzemie.


Zobacz galerię zdjęć z meczu