fbpx
Warta Poznań - Fortuna 1 Liga

Warta Poznań nie zagra w poniedziałek w Jastrzębiu Zdroju

Mając na uwadze zdrowie uczestników wszystkich ligowych meczów i stanowisko klubów informujemy, że mecze 23. kolejki pierwszej oraz drugiej ligi zostają odwołane i odbędą się w najbliższym możliwym terminie” – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

Na zakończenie 23. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Warty Poznań mieli zagrać w poniedziałek w Jastrzębiu Zdroju z GKS 1962. Najpierw zdecydowano, że mecz odbędzie się bez udziału publiczności, co ma związek z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19. W piątek natomiast federacja odwołała całą kolejkę na drugim i trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Oto treść komunikatu opublikowanego przez PZPN:

„W nawiązaniu do wczorajszej decyzji Zarządu PZPN w zakresie rozgrywania meczów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi zgodnie z terminarzem rozgrywek, Polski Związek Piłki Nożnej podkreśla, iż zdrowie zawodników i wszystkich uczestników rozgrywek zawsze było i jest dla PZPN najwyższą wartością.

Jednocześnie przypominamy, że umocowani formalnoprawnie reprezentanci środowisk klubów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi podczas czwartkowego (12 marca) posiedzenia Zarządu PZPN, opowiedzieli się za kontynuowaniem rozgrywek zgodnie z terminarzami. Tym samym wyrażamy szczere zdziwienie i zaniepokojenie nagłą zmianą stanowiska przez dużą część klubów drugiej ligi, dotyczącą omawianego problemu, jednocześnie w najmniejszym stopniu nie bagatelizując sprawy.

W związku z powyższym, mając na uwadze zdrowie uczestników wszystkich ligowych meczów i stanowisko klubów informujemy, że mecze 23. kolejki pierwszej oraz drugiej ligi zostają odwołane i odbędą się w najbliższym możliwym terminie.

PZPN zwraca się do Spółki Ekstraklasa S.A. o przeanalizowanie aktualnej sytuacji i podjęcie stosownych decyzji w zakresie rozgrywek prowadzonych przez Spółkę”.