fbpx
Drużyna amp futbolu Warty Poznań. Fot. Łukasz Gdak

Sezon ekstraklasy amp futbolu będzie krótszy i zakończy się w Poznaniu

Warta Poznań będzie gospodarzem ostatniego turnieju ekstraklasy amp futbolu w sezonie 2020 – wynika z najnowszych ustaleń Komisji Ligi. Rozgrywki zostały okrojone do czterech turniejów.

Utworzony kilka miesięcy temu zespół amp futbolu Warty Poznań jest beniaminkiem ekstraklasy, w której zagra w tym sezonie pięć drużyn. Rywalizacja o mistrzostwo Polski miała ruszyć w ostatni weekend kwietnia, w Poznaniu. Plany te storpedowała jednak pandemia koronawirusa. Z terminarza zniknął też turniej zaplanowany na koniec maja w Warszawie i według najświeższych planów amp futboliści zagrają o pierwsze punkty ligowe dopiero w pierwszy weekend lipca w Białce Tatrzańskiej.

Ze względu na napięty kalendarz, w którym należy uwzględnić przygotowania reprezentacji do mistrzostw Europy i sam turniej, który ma się odbyć w dniach 13-30 września w Krakowie, Komisja Ligi w porozumieniu z klubami, zdecydowała, że sezon ekstraklasy będzie się składał z 4, a nie 5 turniejów. Poza zawodami w Białce Tatrzańskiej będą to jeszcze imprezy w Bielsku-Białej (2-3 października), Łodzi (24-25 października) oraz w Poznaniu (28-29 listopada).

Trener „Zielonych” Dariusz Sylwestrzak tłumaczy, że jego drużyna stara się dobrze wykorzystać okres wydłużonych przygotowań do sezonu. – Zawodnicy realizują indywidualne plany treningowe w domach. Pracują nad motoryką oraz pogłębiają wiedzę taktyczną. Zawodnicy mają okazję nadrobić zaległości taktyczne, motoryczne, a niektórzy także wyleczyć kontuzje –  mówi szkoleniowiec. – Czekamy z niecierpliwością na zniesienie zakazu wychodzenia z domów. Oczywiście nie możemy się już doczekać powrotu do wspólnych treningów – podkreśla.


Fot. Łukasz Gdak