fbpx
GKS 1962 Jastrzębie - Warta Poznań 1:2. Gol Mateusza Kupczaka

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po meczu 23. kolejki Fortuna 1 Ligi

Dziewiątego gola w sezonie strzelił dla Warty Poznań Mateusz Kupczak i znów jest samodzielnym liderem drużynowej klasyfikacji strzelców. Michał Jakóbowski zdobył już czwartą bramkę, a Mateusz Szczepaniak zapisał na swoim koncie pierwszą asystę w barwach „Zielonych”.

Warta Poznań wygrała w środę 2:1 w Jastrzębiu Zdroju z GKS 1962 i utrzymała drugie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. To już siódme wyjazdowe zwycięstwo drużyny, która zdobyła na obcych boiskach 24 punkty – najwięcej w całej lidze.

Wygraną drużynie trenera Piotra Tworka dały trafienia Mateusza Kupczaka i Michała Jakóbowskiego. Ten pierwszy bezbłędnie wykonał rzut karny w 19. minucie meczu w Jastrzębiu. Pomocnik „Zielonych” ma w tym sezonie stuprocentową skuteczność przy strzałach z 11 metrów – 7 prób i 7 goli. W sumie Mateusz Kupczak zdobył już 9 bramek i jest samodzielnym liderem strzelców w klubowej klasyfikacji. Przed meczem dzielił to miejsce z Gracjanem Jarochem.

Przy bramce na 1:0 nie zapisujemy asysty, gdyż rzut karny został podyktowany za zagranie piłki ręką przez Damiana Tronta.

GKS 1962 Jastrzębie - Warta Poznań 1:2. Mateusz SzczepaniakW akcji z 93. minuty, która dała poznaniakom wygraną, ogromną rolę odegrał Mateusz Szczepaniak. Sprowadzony zimą napastnik dośrodkował idealnie do Michała Jakóbowskiego i zanotował pierwszą asystę w swoim drugim występie dla Warty Poznań. Autor zwycięskiego trafienia cieszył się z gola już po raz czwarty w tym sezonie. Po dodaniu 7 asyst we wcześniejszych meczach skrzydłowy Zielonych jest już wiceliderem klasyfikacji kanadyjskiej.

GKS 1962 Jastrzębie - Warta Poznań 1:2. Michał Jakóbowski i Bartosz Kieliba

BRAMKI:

9 – Mateusz Kupczak (+1)

8 – Gracjan Jaroch

6 – Robert Janicki

4 – Michał Jakóbowski (+1)

2 – Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba

1 – Tomasz Boczek, Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Łukasz Spławski, samobójcza

ASYSTY:

7 – Michał Jakóbowski

6 – Robert Janicki

4 – Serhij Napołow

3 – Gracjan Jaroch

2 – Jakub Kuzdra, Jakub Kiełb

1 – Tomasz Boczek, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak, Aleks Ławniczak, Łukasz Trałka, Jakub Apolinarski, Mateusz Szczepaniak (+1)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA

12 – Robert Janicki

11 – Gracjan Jaroch, Michał Jakóbowski

10 – Mateusz Kupczak

4 – Serhij Napołow, Jakub Kiełb

2 – Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Łukasz Trałka, Bartosz Kieliba

1 – Wiktor Długosz, Aleks Ławniczak, Łukasz Spławski, Jakub Apolinarski, Mateusz Szczepaniak

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU