fbpx
Warta Poznań w Pucharze Polski

Warta Poznań zagra z Cracovią w Fortuna Pucharze Polski

Obrońca trofeum, zespół Cracovii będzie przeciwnikiem piłkarzy Warty Poznań w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Zdecydowało o tym losowanie, które odbyło się we wtorek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. „Zieloni” będą gospodarzem meczu, a jego wstępny termin to 10 lutego.

Krakowianie to obecnie 10. drużyna PKO Ekstraklasy. Obie drużyny zagrają ze sobą w lidze dopiero w 15. kolejce, która jest wyznaczona na 30 stycznia przyszłego roku.

W dotychczasowych meczach Fortuna Pucharu Polski zawodnicy trenera Michała Probierza pokonali po dogrywce Chrobrego Głogów 2:1 oraz zwyciężyli 1:0 Świt Skolwin. Warto podkreślić, że krakowianie bronią w tym sezonie trofeum wywalczonego w lipcu, kiedy to zwyciężyli 3:2 Lechię Gdańsk po 120 minutach gry i po raz pierwszy w historii klubu sięgnęli po krajowy puchar.

Przypomnijmy, że w I rundzie rozgrywek Pucharu Tysiąca Drużyn „Zieloni” wyeliminowali Błękitnych Stargard po remisie 3:3 i wygranym konkursie rzutów karnych, a następnie pokonali po dogrywce 3:1 innego II-ligowca, Sokół Ostróda.

O awansie do 1/4 finału zadecyduje jedno spotkanie, które zostanie rozegrane w Grodzisku Wlkp. Wstępny termin to 10 lutego.