fbpx
Filip Małek i dyrektor sportowy Warty Poznań Robert Graf

Filip Małek podpisał kontrakt z Wartą Poznań

Kontrakt ważny do czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy podpisał z Wartą Poznań 18-letni Filip Małek. To obrońca lub środkowy pomocnik, który trafił do pierwszego zespołu „Zielonych” z Akademii Warty Poznań.

Filip Małek wciąż czeka na debiut w oficjalnym meczu wicelidera Fortuny 1 Ligi, ale jest już w zespole trenera Piotra Tworka od kilku miesięcy. Był na zimowym zgrupowaniu, wystąpił w kilku sparingach i został włączony do kadry pierwszej drużyny. 18-latek, który zaczynał przygodę z piłką w poznańskiej „13”, a potem przez 6 sezonów był związany z Lechem Poznań, podpisał we wtorek umowę z klubem z Drogi Dębińskiej.

To kolejny ważny krok dla młodego zawodnika, który trafił do Warty Poznań dwa lata temu. – Warta Poznań obdarzyła mnie dużym kredytem zaufania w jednym z najtrudniejszych momentów w mojej przygodzie z piłką, związanym z kontuzją. Od tego momentu staram się cały czas ten kredyt spłacać – mówi Filip Małek. –  Jestem wdzięczny za szansę, którą otrzymuję w pierwszym zespole i wiem, że to dla mnie doskonałe miejsce do rozwoju. Nie brakuje tutaj  doświadczonych zawodników, od których mogę się wiele uczyć każdego dnia. Klub ma spore ambicje, a na dodatek w szatni panuje świetna atmosfera. To wszystko sprawia, że z pokorą ciężko pracuję na szansę debiutu, a na każdy trening przychodzę z uśmiechem na twarzy – podkreśla.

Filip Małek (Warta Poznań)

Zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy z Filipem, bo w naszej ocenie to chłopak o dużym potencjale i chcemy, żeby rozwijał go w Warcie Poznań. Stwarzamy mu warunki do rozwoju i stąd m.in. propozycja pierwszego, profesjonalnego kontraktu dla  Filipa. Teraz wszystko w jego głowie i nogach, żeby tę szansę wykorzystać. Następny krok to oczywiście debiut Filipa w pierwszym zespole i głęboko wierzymy, że nastąpi to w tym sezonie  – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf. – Do kadry pierwszej drużyny trafia kolejny zawodnik z Akademii Warty Poznań. To pokazuje, że ścieżka rozwoju jest krótka, ale trzeba ciężko pracować na to, żeby wykorzystać tę szansę. Wcześniej kontrakt z klubem podpisał inny zawodnik z rocznika 2002, Kajetan Szmyt. Mam nadzieję, że ci chłopcy będą w przyszłości stanowili o sile Warty Poznań.