fbpx
Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 2:0. Mateusz Szczepaniak

Warta Poznań podejmuje Bruk-Bet Termalicę Nieciecza w rocznicę trenera Piotra Tworka

17 czerwca 2019 roku Piotr Tworek został przedstawiony jako nowy trener piłkarzy Warty Poznań. Dokładnie rok od tego wydarzenia jego zespół zagra z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza i będzie bronił pozycji wicelidera w 26. kolejce Fortuna 1 Ligi. Początek spotkania o godz. 18:10 w Grodzisku Wlkp., transmisja w Polsacie Sport.

W poniedziałek Warta Poznań obchodziła 108. rocznicę istnienia i to od złożenia życzeń urodzinowych rozpoczął wtorkową konferencję prasową trener „Zielonych”. – Cieszę się ogromnie, że pracuję w takim klubie, z takimi ludźmi,  ale też czuję ogromną odpowiedzialność za te lata historii Warty Poznań. W imieniu swoim, sztabu szkoleniowego i całego zespołu przekazuję życzenia dla całego klubu, dla wszystkich pracowników i dla wszystkich, którzy Warcie dobrze życzą – mówi Piotr Tworek, który dokładnie rok temu przejął zespół z rąk Petera Nemca.

Odra Opole - Warta Poznań 2:0. Trener Piotr Tworek

Jak ocenia te 12 miesięcy w poznańskim klubie? – To był bardzo pracowity rok nie tylko dla mnie, ale dla sztabu i zawodników. Minął bardzo szybko, może dlatego, że tyle się działo, wdrożyliśmy wiele rzeczy. Założyliśmy sobie zbudowanie nowego zespołu, wprowadzenie nowej filozofii grania i od początku robiliśmy wszystko, żeby zespół miał swój styl, charakter i tożsamość. Do dzisiaj fajnie to wygląda. Cały czas powtarzam: my jesteśmy wideliderem rozgrywek 1 Ligi. A więc ogromny szacunek dla mojego zespołu, sztabu i dla wszystkich ludzi, dzięki którym Warta może się cieszyć z tego, gdzie jesteśmy. To zasługa wielu osób – mówi szkoleniowiec.

W przeddzień meczu z Termalicą Nieciecza trener Piotr Tworek musiał jeszcze odpowiadać na pytania o sobotnie spotkanie z Odrą Opole (0:2). – Mecz kompletnie nam nie wyszedł, mieliśmy inaczej do niego podejść i inaczej zagrać. Nie wyszło nam, zarówno w konstruowaniu akcji, jak i w bronieniu. Jakby nasz zespół nie czuł się w tym dniu pewny swoich umiejętności – twierdzi trener Tworek i dodaje. – Już w niedzielę zanalizowaliśmy i zdiagnozowaliśmy przyczyny takiego, a nie innego występu. Omówiliśmy to i zostawiliśmy w szatni. Temat mamy zamknięty. Nie chcę przywiązywać zbyt wielkiej wagi do meczu z Opolu. Bo nie znam zespołu, który nie przegrywa, który nie popełnia błędów, który odnosi tylko i wyłącznie zwycięstwa. Oczywiście nie powiem, że nic się nie wydarzyło, bo walczymy o jasno określony cel, ale taki dzwon może nam się przydać przed kolejnymi meczami.

Kurs na wygraną Warty Poznań na efortuna.pl wynosi 2.60.

Szansa do rehabilitacji trafia się piłkarzom Warty Poznań bardzo szybko, bo już w środę do Grodziska Wlkp. przyjedzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza. – Czasu jest wystarczająco dużo do tego, żeby zespół szybko zareagował. Wierzę w to, że zobaczę na boisku inny zespół, niż ten, który był w Opolu – mówi Piotr Tworek, ale podkreśla, że skala trudności będzie w środę duża. – Termalica to bardzo silny zespół, mimo że plasuje się w środku tabeli i jest między nami duża różnica punktowa. Analizując jej skład, to jest, daj Boże, zespół – uważa szkoleniowiec i wymienia niemal cały zespół, który jest złożony niemal wyłącznie z graczy z doświadczeniem w ekstraklasie. I to nie tylko polskiej.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań 1:1. Adrian Laskowski

Rywal jest mocny, ma swój pomysł na grę i na pewno czeka nas trudne spotkanie. Cały czas powtarzamy jednak w zespole, że my wygrywamy tylko wtedy, gdy kładziemy na szalę maksimum swoich umiejętności i zaangażowania. Mam nadzieję, że tak będzie w środę. Musimy wrócić do swojego stylu gry, który preferowaliśmy szczególnie w rundzie jesiennej do tamtej liczby wybieganych kilometrów, do liczby wykonanych sprintów, do zaangażowania, podwajania, do gry do przodu, a nie tylko na utrzymanie – wymienia trener Warty Poznań.

Mecz w Grodzisku Wlkp. rozpocznie się o godz. 18:10 i odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisję ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport. Sędzią meczu będzie białostocki arbiter Łukasz Kuźma, który w tym sezonie prowadził mecz Warty Poznań z GKS Tychy (1:1).

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.