fbpx
Kajetan Szmyt (Warta Poznań)

Symboliczny występ Kajetana Szmyta dla Górnika Polkowice

Górnik Polkowice zdobył pierwszy punkt po wznowieniu rozgrywek II ligi. W pojedynku z rezerwami Lecha Poznań w ostatniej minucie na boisku pojawił się Kajetan Szmyt, 18-latek wypożyczony z Warty Poznań.

Po każdej kolejce ligowej przedstawiamy raport na temat występów graczy Warty Poznań, którzy są wypożyczeni do innych klubów. Po decyzji o zakończeniu sezonu w niższych ligach, jedynym zawodnikiem „Zielonych”, który ma jeszcze szansę na grę w tym sezonie, jest Kajetan Szmyt. Młody pomocnik zaliczył w weekend kolejny mecz w barwach Górnika Polkowice, ale był to symboliczny występ, bo wychowanek Warty Poznań pojawił się na murawie w 90. minucie spotkania. Zastąpił Mateusza Magdziaka.

Wynik meczu z Lechem II Poznań był już wówczas ustalony, po tym jak dla gospodarzy trafił w 5. minucie Filip Baranowski, a wyrównał 8 minut później Filip Marchwiński. Dla ekipy z Dolnego Śląska to pierwszy remis po dwóch porażkach poniesionych od momentu wznowienia rywalizacji w II lidze. Beniaminek ma na koncie 31 pkt i po 25 kolejkach zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową.

Kajetan Szmyt, 18 lat, pomocnik (Górnik Polkowice, II liga)

– grał od 90. minuty meczu z Lechem II Poznań (1:1)

– występy na wypożyczeniu w sezonie 2019/20: 5 (100 minut)