fbpx
Badania na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w Warcie Poznań

Są wyniki badań Warty Poznań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2

Piłkarze, trenerzy i pracownicy Warty Poznań przeszli trzecie w ostatnich tygodniach testy na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 i tak, jak w poprzednich wypadkach, wyniki są ujemne. Oznacza to, że „Zieloni” mogą w komplecie przygotowywać się do kolejnych meczów Fortuna 1 Ligi.

Ponad 60 osób miało we wtorek w siedzibie Warty Poznań pobieraną krew do badań. Ich przeprowadzanie to standardowa procedura, obowiązująca we wszystkich klubach najwyższych lig piłkarskich w kraju, które wznowiły rozgrywki w czerwcu. „Zieloni” przechodzili te testy po raz trzeci.

W środę spłynęły do nas wyniki badań serologicznych polegające na identyfikacji przeciwciał IgM i IgG specyficznych dla koronawirusa SARS-CoV-2. I ponownie wszyscy zawodnicy, sztab oraz pracownicy klubu uzyskali ujemne wyniki – informuje Bartłomiej Smuniewski, fizjoterapeuta Warty Poznań.

W tej sytuacji wszyscy zawodnicy mogą trenować i występować w meczach o punkty. Gdyby u którejś z badanych wynik byłby pozytywny, mogłaby ona być skierowana na przymusową kwarantannę, a o dalszych krokach decydowałby sanepid.