fbpx
Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz 2:0

Piłkarze Warty Poznań podpisali aneksy do umów z klubem

Dziewięciu zawodników Warty Poznań podpisało aneksy do kontraktów i będzie reprezentowało barwy „Zielonych” do końca przedłużonego sezonu Fortuna 1 Ligi. Z początkiem lipca z klubem pożegna się natomiast Karol Gardzielewicz.

30 czerwca kończyły się kontrakty siedmiu piłkarzy Warty Poznań. Wszyscy zawarli porozumienie z klubem i pozostaną przy Drodze Dębińskiej o miesiąc dłużej, do końca rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Te toczą się bowiem w nietypowym trybie, bo gdyby nie zawieszenie rywalizacji ze względu na pandemię koronawirusa, sezon zasadniczy zakończyłby się w maju.

W tej sytuacji kluby miały możliwość przedłużenia umów z zawodnikami o miesiąc, do 31 lipca i Warta Poznań skorzystała z tego prawa. Aneksy do swoich kontraktów podpisali: Nikodem Fiedosewicz, Michał Grobelny, Adrian Laskowski, Tomasz Laskowski, Serhij Napołow, Łukasz Spławski i Patryk Stępiński.

Osobną grupę stanowią gracze, którzy są wypożyczeni do Warty Poznań. Klub wcześniej doszedł do porozumienia z Rakowem Częstochowa i Miedzią Legnica w sprawie przedłużenia transferów czasowych, odpowiednio Jakuba Apolinarskiego i Krzysztofa Danielewicza. Obaj zawodnicy również złożyli podpisy pod aneksami do swoich umów z „Zielonymi”.

Po 30 czerwca z klubu odejdzie natomiast Karol Gardzielewicz. Warta Poznań nie zdecydowała się na wydłużenie okresu wypożyczenia tego gracza z Miedzi Legnica. Młody skrzydłowy wciąż odczuwa bowiem skutki urazu kości śródstopia i nic nie wskazuje na to, by mógł wrócić do pełnej dyspozycji przed zakończeniem rozgrywek Fortuna 1 Ligi.