fbpx
Sto występów Jakuba Kiełba w barwach Warty Poznań

Sto meczów ligowych Jakuba Kiełba w Warcie Poznań

Niedzielny występ przeciwko Sandecji Nowy Sącz był dla Jakuba Kiełba setnym w barwach Warty Poznań. O tym wydarzeniu będzie mu przypominała pamiątkowa koszulka, którą obrońca „Zielonych” odebrał wraz z gratulacjami od dyrektora sportowego, Roberta Grafa.

Zgodnie z klubowym zwyczajem uhonorowalibyśmy Jakuba Kiełba przed najbliższym domowym meczem (w tym przypadku przed wtorkowym starciem z Chrobrym Głogów). Obecne przepisy organizowania spotkań ligowych wynikające z obostrzeń sanitarnych nie pozwalają jednak na organizowanie tego typu wydarzeń. Dlatego dyrektor sportowy Robert Graf uścisnął dłoń Jakuba Kiełba i wręczył mu ramkę z jubileuszową koszulką w klubie, po treningu.

Jakub Kiełb uzbierał sto spotkań ligowych w niespełna 4 sezony. Blisko 26-letni dziś zawodnik trafił na Drogę Dębińską z Jaroty Jarocin, latem 2016 roku. Przez kolejne dwa lata rozegrał 44 mecze i strzelił 2 gole w II lidze, a w maju 2018 roku świętował z zespołem awans do I ligi. W Fortuna 1 Lidze Jakub Kiełb wystąpił 56 razy i zdobył 4 bramki, a w tym sezonie ma bilans – 25/1.

Oprócz stu meczów ligowych, obrońca „Zielonych” zagrał jeszcze dla Warty Poznań w dwóch spotkaniach Pucharu Polski. W styczniu tego roku podpisał z Wartą Poznań nowy kontrakt, który obowiązuje do czerwca 2022 roku.

Gratulujemy Jakubowi Kiełbowi jubileuszu w imieniu całej Zielonej Rodziny Warty Poznań i życzymy kolejnej setki spotkań w naszej drużynie!