fbpx
Warta Poznań - Chrobry Głogów 1:2. Michał Jakóbowski

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi

Michał Jakóbowski strzelił jedyną bramkę dla Warty Poznań w meczu z Chrobrym Głogów (1:2) i wyrównał swój rekord na boiskach Fortuna 1 Ligi. Skrzydłowy „Zielonych” dogonił też Roberta Janickiego, dotychczas samotnego lidera klubowej klasyfikacji kanadyjskiej.

Poznaniacy przegrali w rozczarowującym stylu z Chrobrym Głogów i ponieśli już czwartą w tym sezonie porażkę w roli gospodarza. Wszystko wskazywało na to, że nie strzelą we wtorek ani jednego gola, ale w doliczonym czasie zdołali wreszcie pokonać Michała Szromnika. W zamieszaniu w polu karnym Michał Grobelny zagrał głową do Gracjana Jarocha, który nie trafił czysto w piłkę, ale szczęśliwie skierował ją do Michała Jakóbowskiego. Ten z bliska zaliczył honorowe trafienie.

Dla Michała Jakóbowskiego to piąty gol w sezonie, a drugi w rundzie rewanżowej. Poprzedni dał trzy punkty w wyjazdowym spotkaniu z GKS 1962 Jastrzębie, a teraz był jedynie trafieniem na otarcie łez.

Blisko 28-letni pomocnik Warty Poznań wyrównał swój najlepszy dorobek bramkowy w historii występów na zapleczu Ekstraklasy. W sezonie 2017/18 także miał na koncie pięć bramek w barwach Bytovii Bytów, a rok później strzelił najpierw cztery gole dla Bytovii, a następnie dołożył jednego po przenosinach do Poznania.

Z 13 punktami (5 goli i 8 asyst) Michał Jakóbowski zrównał się z Robertem Janickim i obaj zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej Warty Poznań. Tuż za nimi, z 12 punktami jest Gracjan Jaroch, który we wtorek zaliczył czwartą asystę w rozgrywkach.

BRAMKI:

10 – Mateusz Kupczak

8 – Gracjan Jaroch

7 – Robert Janicki

5 – Michał Jakóbowski (+1)

2 – Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Tomasz Boczek

1 –Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Łukasz Spławski, Jakub Apolinarski, Krzysztof Danielewicz, samobójcza

ASYSTY:

8 – Michał Jakóbowski

6 – Robert Janicki

5 – Serhij Napołow

4 – Gracjan Jaroch (+1)

2 – Jakub Kuzdra, Jakub Kiełb, Łukasz Trałka, Mateusz Szczepaniak

1 – Tomasz Boczek, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak, Aleks Ławniczak, Jakub Apolinarski, Michał Grobelny

KLASYFIKACJA KANADYJSKA

13 – Robert Janicki, Michał Jakóbowski

12 – Gracjan Jaroch

11 – Mateusz Kupczak

5 – Serhij Napołow

4 – Jakub Kiełb

3 – Tomasz Boczek, Łukasz Trałka

2 – Jakub Kuzdra, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Bartosz Kieliba, Jakub Apolinarski, Mateusz Szczepaniak

1 – Wiktor Długosz, Aleks Ławniczak, Łukasz Spławski, Michał Grobelny, Krzysztof Danielewicz


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU